FIENTJE BEULEMANS Enorm! Toen begonnen werd met het draaien van de film „Dik Trom en zijn Dorpsgenoten" werd het echter stil. Maar af en toe werd de stilte weer danig gestoord door stormachtig gejuich en gelach, dat opsteeg als bewijs van medeleven met de streken, die Dik Trom uithaalde met een vrek en met een veldwachter, maar ook als er instemming moest worden betoond, wanneer Dik Trom zijn goede hart liet spreken. We kunnen wel zeggen, dat onze jeugd een prettige Zaterdagmiddag werd bezorgd en de keuze van de film geen misgreep is geweest. De kinderen genoten ervan en met hen de Ma's en Pa's, die hun kroost hadden vergezeld. Laten ze er maar eerlijk voor uit komen! De versnaperingen, welke tijdens de pauze werden rondgedeeld, sloegen ook in. Dat spreekt van zelf. Er was er niet één bij, die bedankte, omdat hij geen trek in de lekkernij had. Wij denken met plezier aan deze welgeslaagde middag terug. Op 23 Jan. j.l. konden we spreken van „een uitverkocht huis", want de belangstelling van de leden voor het optreden van de Rotterdamse Comedie bleek zeer groot te zijn. De voorzitter opende de avond met een kort welkomstwoord, waarin hij er op wees, dat het laten optreden van een beroepstoneelgezelschap voor onze P.V. mogelijk was geworden door een schenking van een bedrag van duizend gulden, die de P.V. heeft ontvangen van v. Nieveld Goudriaan Co. Voor deze schenking is de P.V. dan ook zeer erkentelijk. En nu het stuk! De Voorzitter had in zijn openingswoord medegedeeld, dat Mevr. Mieke Verstraete, die de titelrol vervulde, tengevolge van een keelontsteking niet op volle kracht zou kunnen spelen. Eerlijk: het enige, dat wij van deze handicap bemerkten, was, dat er een glaasje water binnen haar bereik stond. Wij hebben genoten van het gave spel van dit gezelschap. Namen noe men? Waar is dan het einde? Mieke Verstraete als Fientje Beulemans, Kees Brusse als vader Beulemans, Elly van Stekelenburg als zijn vrouw, Wim Hoddes als Seraphien Meulemeester en Hans Culeman als Albert Delpierre. Ziet daar de hoofdpersonen in het blijspel, die op waarlijk voortreffelijke wijze werden uitgebeeld. Maar waren Richard Flink als vader Meulemeester, Jan van der Linden als Delpierre Sr., Leen Bakker als Mostinckx, Frits Butselaar en Hep van Delft als bestuursleden van de Brouwersbond minder? Om niet te spreken van Mariëtte Flink als het dienstmeisje Pelagie! Het was in alle opzichten een zeer geslaagde avond, waarop onze leden zich uitermate goed hebben geamuseerd. Aan het slot van de voorstelling heeft de voorzitter het gezelschap de dank van de P.V. overgebracht en het, in de persoon van d'e hoofdrol vertolkster, met bloemen gehuldigd. o 26 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 16