MEN SEINT ONS: De wondermooie beeldhouwwerken en schilderijenreeksen, meestal van bijbelse en legendarische taferelen, Avila met zijn 88 ronde bastions in de ringmuur uit de Moorse tijd, Valladolid, de zoute bron van Orduno, Burgos, Leon en al die andere grotere en kleinere plaatsen en idyllische dorpen met hun tweewielige huifkarretjes door ezel of muildier getrokken, 't Is alles anders dan in ons gezegende draslandje, dat men daar van onze foto's zozeer bewonderde. Zelfs heb ik de vraag moeten beantwoorden of de Hollanders werkelijk zo kraakhelder zijn. Eerlijk gezegd heb ik iet wat om het verschil heengedraaid, maar zoveel is zeker, dat het goed merkbaar is aan geveltjes en gordijnen, dat bij Roozendaal ons Holland begint. Dankbaar weer thuis. J. K. (LSZ) Uit alle delen van de wereld ontvingen wij bewijzen van deelneming. Hieronder volgen een aantal telegrammen uit de eerste dagen. Uit Parijs vous exprimons toute notre sympathie et celle de vos nombreux amis francais pour les catastrophes que vous subissez actuellement et sommes tous de coeur avec vous dans ces graves circonstances en effet depuis ce matin beaucoup de nos clients nous telephonent pour exprimer leur sympathie Brengen ons medegevoel tot uiting, mede namens Uw talrijke Franse vrienden, voor de ramp die U thans treft. In deze moeilijke dagen zijn wij in gedachten bij U Sinds hedenmorgen bellen vele cliënten ons op om hun medeleven te uiten I.H.C.-vertegenwoordiger in Parijs. Uit Caracas, Venezuela Lamentamos profundamente catastrofe aflige noble pueblo holandes y confiamos astilleros ihc no hayan sido afectados Ten zeerste betreuren wij de ramp die het dappere Nederlandse volk getroffen heeft. Wij hopen dat de I.H.C.-bedrijven niet getroffen zijn I.H.C.-Agent in Venezuela. Uit Lissabon, Portugal profondement consternes regrettons sincerement catastrophe prions transmettre vos associés nos souhaits Zijn diep geschokt. Betreuren de ramp ten zeerste. Verzoeke, onze wensen aan vennoten ter kennis te brengen I.H.C.-agent in Portugal. Uit Willemstad, Curasao vernam met groot leedwezen orkaan ramp betuig deelneming stop hoop uw organisatie en respectievelijke families ongedeerd groeten I.H.C. agent in Curasao. Uit Kopenhagen Dear Sirs, I very much regret to learn of the great calamity which has overgone your country and cost the death of such a large number of people and 23

Het Zeskant | 1953 | | pagina 27