NEDERLANDS ERFVIJAND TROK TEN AANVAL De eerste week van Februari bracht over Nederland een natuurramp, die alles overtrof wat ons vaderland sinds mensenheugenis heeft meegemaakt. Onze erfvijand, het water, demonstreerde overtuigend hoe hij in de loop der eeuwen wel teruggedrongen, maar geenszins verslagen was. Aange dreven door de Noordwester storm brak het water door de dijken en zeeweringen. Talrijke polders en eilanden werden overstroomd. Amsterdammers hebben de overstroming nèt zo zwaar gevoeld alsof het hun stad betrof, Hagenaars trokken bij honderden, gewapend met schoppen, naar de bedreigde dijken in het Zuidhollandse land. Door onze werkkring bij de I.H.C.-vennoten, hebben wij, Zeskant-lezers, allen deel aan de Nederlandse traditie van strijd tegen en bedwingen van het water. Geen wonder dat door ons het gebeurde zeer diep wordt ge voeld. Vier I.H.C.-werven liggen in het getroffen gebied. Drie daarvan in de Alblasserwaard, te Sliedrecht en Kinderdijk. Met deze werven hebben tientallen van onze lezers dagelijks contact. Zij hebben er collega's, ken nissen en vrienden. Met één klap werd dat contact afgebroken. De telex stond stil, de telefoon bleef stom. Op zo'n ogenblik beseft men hoe zelfs zo'n hechte organisatie als de I.H.C. HOLLAND altijd afhankelijk blijft. Eén storm, en men weet niets meer van elkaar. Gelukkig blijkt alles nog mee te vallen, op de I.H.C.-bedrijven tenminste. Er is waterschade opgelopen, maar voorzover tot nog toe bekend' zijn er geen levens verloren gegaan van I.H.C.-collega's. Velen van hen hebben echter aanzienlijke materiële schade geleden. Naar deze collega's gaan onze gedachten uit in deze moeilijke weken. Vanzelfsprekend voelen wij ons ook diep getroffen door de nood van tienduizenden, wellicht zelfs honderdduizenden, andere landgenoten. In het Nationaal Rampenfonds kan een ieder van ons naar vermogen bijdragen om die nood te helpen lenigen. Alleen door een nationale krachtsinspanning en door offervaardigheid kunnen wij deze ramp weer te boven komen. Bewijzen van deelneming ontving dé I.H.C. Holland van vele buitenlandse relaties, cliënten, zowel als leveranciers en eigen agenten. De stroom houdt nog steeds aan. Op blz. 23 vindt U een aantal telegrammen uit de eerste dagen na de ramp, op blz. 14 nog een aantal brieven. Uit Bombay, India. W? have been profoundly concerned at the news we have read in the papers of the widespread devastation which has been caused in Holland by the recent storms. We most sincerely hope that none of your shipyards have been damaged and that none of your friends and employees have suffered but if this should to any extent have been the case, we should like to extend our sympathy and condolences. Wij zijn diep geschokt door het nieuws uit de dagbladen over de omvangrijke ramp welke door de storm onlangs in Holland is veroorzaakt. Van harte hopen wij, dat geen van Uw werven vernield is en dat geen van Uw vrienden en werknemers getroffen zijn, maar mocht dit wel het geval zijn, dan willen wij hen gaarne ons medeleven betuigen. Agent in India. 15

Het Zeskant | 1953 | | pagina 3