De kleine zuigers op de helling bij Verschure De I.H.C. heeft zich niet voor niets in de afgelopen jaren een goede naam over de gehele wereld verworven. Zó'n goede naam, dat bijvoorbeeld bij deze opdracht de klant zich nau welijks met het ontwerpen van het materieel bemoeid heeft. Hij heeft ons aan de hand van de slechts zeer beknopte bestelspecificaties gewoon onze gang laten gaan en als wij voorstellen deden om iets te wijzigen, werd dat eenvoudig geaccepteerd, (Wij zouden wel weten hoe je baggermaterieel moest bouwen!) en men liet ons dus onze gang gaan. Een dergelijke goede naam brengt echter verplichtingen mee. Wij kun nen er niet mee volstaan bestelde baggerwerktuigen aan de klant af te leveren en hem er dan maar zijn gang mee laten gaan. Wij zijn aan onze goede naam verplicht er voor te zorgen, dat de klant goed met zijn nieuwe aanwinsten leert omgaan, dat zijn personeel leert hoe zij het materieel moeten onderhouden en hoe er mee werken, enz. Natuurlijk speelt dit geen rol, wanneer een Nederlandse aannemer een baggermolen of zuiger bestelt, dan weet men het zelf wel. Maar een land in snelle ontwikkeling en opbouw zoals Pakistan, heeft wel hulp nodig en vertrouwt er op dat de I.H.C. die verleent en dat gebeurt dan ook! Reeds nu is de I.H.C.-vertegenwoordiger ter plaatse bezig het Pakistaanse Gouvernement te adviseren, welk inheems personeel er straks nodig zal zijn en ook wij zijn reeds lang bezig, voorstellen uit te werken hoe het werk van de vloot straks georganiseerd moet worden, welke reparatie- (Zie vervolg pagina 24) 18

Het Zeskant | 1953 | | pagina 6