DICHT DE DIJKEN! Het nummer van dit Zeskant werd gereedgemaakt onder de druk, welke op ons gedaald was door de plotselinge, onvoorziene ramp, welke ons land trof. Het water, dat ons leven doet, maar dat zich soms als een vijand ontpopt, heeft leed en diepe ellende gebracht over talloze land genoten. Duizenden verloren have en goed, honderden het leven. Rouw is er in onze harten, rouw en ontsteltenis overal en verbijstering om hetgeen in die ene onheilsnacht van 31 Januari op 1 Februari vernietigd werd. Als duistere natuurmachten samenspannen en hun onheil over ons brengen, wat voelen we ons dan klein en machteloos in al onze overmoed en verwaandheid. Wat betekenen we? Het is goed dit even te overdenken en er lering uit te trekken. Schiedam behoorde tot de gelukkige plaatsen, die slechts zijdelings door de ramp werden getroffen, al was het op 't kantje af. En al heeft onze werf ook geleden, het had erger kunnen zijn. Hiervoor moeten we dankbaar zijn. Dankbaar ook voor het feit, dat we allen weer één waren om te trachten onze ongelukkiger landgenoten te helpen en te steunen, om de spontaniteit waarmee ieder personeelslid van hoog tot laag zijn steentje bijbracht. ..Dicht de dijken" is de leus, die ieder bezielde. De schade moet hersteld, wat verloren ging weer vernieuwd of opgebouwd worden. Na de ont steltenis en de verbijstering moeten we weer de nodige veerkracht vinden om op te rijzen, zoals ons volk dit na grote rampen steeds heeft gedaan. Dicht de dijken! H. (0) 17

Het Zeskant | 1953 | | pagina 7