VEILIGHEIDSAVOND SLAAGDE leiding der rederij belaste Mevrouw Lylund was eveneens aanwezig. De opmetingen van het schip zijn: lengte 63 m, breedte 9.75 m„ holte 5.80 m., diepgang 4.45 m. Het zal worden voortbewogen door een Mann-Dieselmotor van ca. 1000 PK. De snelheid zal 13 knopen be dragen. Voor de tweede maal werd er op 16 Januari j.l. in „Ons Huis" te Rot terdam een Gusto-veiligheidsavond georganiseerd met de bedoeling om het werfpersoneel maar steeds opnieuw het devies „Werkt veilig, allen samen" voor ogen te houden. Het is prettig te constateren, dat er voor deze avonden een grote be langstelling bestaat. De grote zaal van „Ons Huis" was dan ook bijna geheel vol, toen, na een korte aankondiging van onze veiligheids inspecteur, de Heer Olde Monnikhof, de Heer F. Smulders de avond opende. Hij schetste de noodzakelijkheid van maar steeds weer op het zelfde aanbeeld te hameren om het personeel ervan te doordringen, dat veilig werken van het grootste belang is. Het is een feit, dat dit door velen nog steeds uit het oog wordt verloren. Daarom ook moet „helaas" worden geconstateerd, dat een groot percentage van de ongevallen te wijten is aan onvoorzichtigheid, sleur en het niet opvolgen van de veiligheidsvoorschriften. Dat het inderdaad nodig is bij voortduring te trachten de mensen met de veiligheidsgedachte vertrouwd te maken, bewijzen wel de volgende cijfers: In ons land worden per jaar 350.000 bedrijfsongevallen geregistreerd met stakingen van langer dan 2 dagen. De kosten hiervan bedragen 50 millioen gulden per jaar. De geschatte kosten voor bedrijfsstoring, productieverlies, enz., bedragen 200 millioen gultjen per jaar, dus samen J4 milliard gulden per jaar. Hierna voerden de Heren Nieuwenhuis, van Rhijn en Beenen een schets op, welke geheel aansloot op hetgeen de Heer F. Smulders had betoogd. Hoofdthema was hier een man, die door het gebruik van een uitgesleten vnoersleutel een infectie aan zijn hand opliep, omdat hij het „vertikte" in zijn „eigen tijd" naar de verbandkamer te gaan. Het slot was, dat deze eigenwijze kerel tol moest betalen door „kassie zes" te gaan. Vervolgens werd de nieuwe suggestieve veiligheidsfilm van het Veilig heidsmuseum gedraaid. Het woord was toen aan de Heer Wink, die een lezing hield over veilig (0) 19

Het Zeskant | 1953 | | pagina 9