KINDERBIJSLAG In het begin van. April 1953 wordt de kinderbijslag uitbetaald over het le kwartaal 1953. Dit is aanleiding nog eens op het volgende te wijzen. De kinderbijslag over het le kwartaal wordt berekend naar het aantal kinderen op 1 Januari 1953. De aanvrage voor het jaar 1953 is echter gedaan in de maand October 1952. Het is dus mogelijk, dat tussen het tijdstip van de aanvraag en 1 Januari 1953 veranderingen zijn opgetreden. Wij herinneren er aan, dat de betrokkenen van dergelijke wijzigingen zo spoedig mogelijk mededeling moeten doen aan de Sociale Afdeling. Welke soort wijzigingen kunnen zich nu voordoen? In, de eerste plaats kan het kindertal gewijzigd zijn door geboorte van een kind. Voor zover bij de geboorte door de Werf Gusto kraamgeld is uitbetaald, behoeft van de geboorte van een kind thans geen mededeling meer ta worden gedaan ten behoeve van de kinderbijslag omdat de gegevens dan reeds bij de Sociale Afdeling bekend zijn. Maar er zijn nog andere wijzigingen mogelijk. Indien kinderbijslag wordt genoten voor een kind boven de 16 jaar, dat nog schoolgaand is en dat kind gaat op een gegeven ogenblik van school af, dan moet dit direct opgegeven worden. Komt een kind te overlijden dan dient daarvan aa!n de Sociale Afdeling mededeling te worden gedaan. Zoals bekend, wordt kinderbijslag toegekend tot en met het kwartaal waarin het kind 16 jaar wordt. Indien het kind nog schoolgaand is kan ook na het bereiken van de leeftijd van 16 jaar aanspraak op kinderbijslag worden gemaakt. Maar dan moet dit zo spoedig mogelijk bij de Sociale Afdeling worden aangevraagd. Ook kan het voorkomen, dat voor een kind boven de 16 jaar geen kinder bijslag wordt genoten en dat zo'n kind weer een schoolopleiding gaat vol gen. In dat geval kan weer kinderbijslag toegekend worden. Ook hier geldt weer: direct contact opnemen met de Sociale Afdeling. (0) 39

Het Zeskant | 1953 | | pagina 13