KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUniNG Boven ons petje we mogen wel zeggen: hóóg boven! ging de spreuk waarmede J. K. ons verraste. „Beter is het te sterven, al is het voor een droom, dan te leven door te zwerven, in laffe luiheid loom Vergeefs hebben wij getracht een verband te leggen met het verslag over J. K. s prille wandelclub, er vlak naast. Maar wie kan staande houden, dat wan delen is: in luiheid zwerven? Laat staan laffe luiheid, laat helemaal staan loom! Wilde beeldspraak ontmoetten wij bij Gusto in het verslag van de voet balwedstrijden. „De gedwongen rust is de oorzaak dat onze jongens als katten in een vreemd pakhuis rond liepen te dwalen en dat de verroeste scharnieren niet mee wilden.'' Zó ver Gusto. Onze vraag: „Waarheen willen die scharnieren niet mee? Niet met onze jongens (als katten) in een vreemd pakhuis? Zo nee, waarom niet? Zo ja, waarom? Ook niets met voetbal van doen heeft Conrad-Stork's nieuwe veiligheids- tekening. „Uw maat niet als chirurg! Maar ook niet als oogarts!' Volle digheidshalve voegen wij daaraan toe: „Evenmin als otorhinonaroloog (Neus-, keel- en oorarts), noch als internist!" Het is maar voor de volle digheid, want U bent toch zeker niet zo dwaas, dat U Jan-en-alleman aan Uw ogen laat knoeien als U er een vuiltje in hebt. In Verschure's volleybal-verslag plukten wij ook een bloempje. „A.V.G.W. is een vereniging van de Waterleiding. En zeg nu eens tegen een kikker: „water", dan is hij niet te houden. Of het nu sloot- of leidingwater be treft, dat laat hem koud." Wij hebben het geprobeerd, Verschure-redacteur. Naar aanleiding van Uw raad in „De Schakel" hebben wij tegen een kikker „water!" gezegd. Maar hij was wèl te houden. In feite ging hij niet eens op het aanbod in. Maar misschien weten wij de juiste toon niet te treffen. U kunt het geloven of niet, maar het L.S.Z.-nieuws spéllen wij altijd. Sommige mensen om ons heen beweren dat dit louter en alleen is, om er een fout uit te halen. Daarvandaan wellicht die triomfantelijke glimlach toen we deze week op de laatste bladzijde van het firmanieuws van L.S.Z., eer ste regel boven, het woord „mismoedigd" konden signaleren. Wij kennen dit woord niet, maar wat veel belangrijker is, ook alle knappe kerels die alle dikke woordenboeken maken, vermelden dit woord nergens. Wie zal onze trots beschrijven, toen wij onze (eigen) mening bevestigd zagen en deze nu gerust durven uitbazuinen. „Mismoedigd „Haha hadden wij (bijna) (schamper) gezegd. In het nieuws van „De Klop" vinden wij deze maand niets dat onze ironie verdient. Wij willen U echter niet onthouden dat het bedrijf van „De Klop" in de rampnacht geheel overstroomd is, zodat het machine park goeddeels werd uitgeschakeld. Sindsdien heeft men met man en macht alle beschadigde machines gedemonteerd en gedroogd, zodat na enige weken alles weer in bedrijf was. Met enige vertraging in de aflevering van het werk wordt gerekend, vooral daar verschillende onderleveranciers eveneens waterschade hebben opgelopen. IEONICUS 36

Het Zeskant | 1953 | | pagina 28