kijkje OVER BUURMAN's SCHUniNG Voor Gusto's firmanieuws laten wij (zo nodig) ons eten staan. Zo lang zamerhand, weet U, wordt „Het Zeskant" léés dat blad! een bijlage bij het Gustonieuws, En in dat dikke Gusto-nieuws lezen wij veel wat onze (snel afgeleide) aandacht trekt. Nu weer: onder het hoofd „Kinderbijslagkan het kindertal gewijzigd zijn door geboorte van een kind". Dat was een hele geruststelling, te weten dat (ook) in Schie dam de geboorte van een kind het kindertal wijzigt, 'n Hele geruststelling. Sinds kort hebben wij behalve voetbal, Dulcinea en Gédégé, een nieuwe hobby en wel volleybal. Niet dat wij ook maar in enig opzicht gehandi- capped worden door kennis van zaken ten aanzien van dit spel, maar wij houden ervan om de schilderachtige wijze waarop Critikikker dit spel bespreekt in Verschure's firmanieuws. Uit het verslag lezen wij dat in deze jonge sport de helft van de wedstrijden niet doorgaat, wegens niet opkomen. En de andere helft wordt gefloten door Critikikker. Dat zit allemaal snor, als wij het zo eens mogen uitdrukken. Helemaal snor, als U voelt wat wij bedoelen. Doelmatig werken is een onderwerp dat in het C.S.-nieuws wordt bespro ken. U weet het, arbeidsanalyse en efficiëntie, experts en organisatie, kortom een hele tak van bedrijfswetenschap, die tegenwoordig sterk de aandacht vraagt. Bij ons is weieens de gedachte gerezen dat geboren luiaards de beste efficiëntie-experts moeten zijn. „Hoe doe ik zoveel mogelijk af in zo kort mogelijke tijd met zo weinig mogelijk moeite?" Dat is in feite het hele probleem. Wij zijn er vast van overtuigd dat wij feitelijk geboren efficiëntie-experts zijn. Onverbèterlijke luiaards. „Safinatul Hassan" is de kop waarmee „De Klop" zijn firmanieuws opent. Zomaar zonder verdere verklaring. Nu moet U niet denken dat wij alsmaar op Sliedrecht wensen te hakken, maar toch willen wij vaststellen dat dit ons te ver gaat. „Safinatul Hassan". Gelukkig zien wij verderop dat dit de naam van een Pakistaans schip is en dat lucht op. Nu hopen wij maar dat ieder die deze kop leest, zal doorlezen tot aan de ver klaring. Interessant was bij L.S.Z. een artikeltje over Gaspar de Robles, Spaans stadhouder van Friesland omstreeks 1570. Deze vertegenwoordiger van de gehate Spaanse koning deed daar goed werk bij de dijkaanleg en waterlozing. In Harlingen staat nu zijn standbeeld, met twéé gezichten; één aan de zeekant, één aan de landzijde. Het is maar dat U het weet wanneer U weer in Harlingen komt. U mocht eens raar staan op te kijken van dat standbeeld. Bij J. K. waren twee jubilarissen veertig jaar in dienst. Mogen wij nog één maal onze stem verheffen tegen „veertigjarige" jubilea. Iedereen die deze werkers kent weet dat zij zeker niet veertig jaar lang gejubi leerd, d.w.z. feestgevierd hebben. Integendeel ze vieren nu feest omdat ze veertig jaar lang gewerkt hebben, een periode waarvan wij ternauwer nood het tiende gedeelte achter ons hebben, maar waarvan wij nu reeds beseffen dat het geen permanent feest is. Overigens zou 40 jaar feest vieren ook een gedenkwaardig jubileum vormen. 48 1BON1CU5

Het Zeskant | 1953 | | pagina 28