KIJKJE OVER BUURMAN's schutting De medische wetenschap schrijdt voort en voort in onze dagen. Nu open baart dokterj?) P. J. M. in het Gusto-nieuws een middel tegen een schijn baar door hem bestudeerde huidziekte. „Hebt U doorslaande vlekken, verf het dan eerst met aluminiumverf, 1 of 2 maal. Kalk erover en de vlek is weg." Als we nu maar wisten wat met „doorslaande vlekken" bedoeld wordt. Mazelen? Rode hond? Galbulten? Ons direct uit het hart gegrepen is een artikeltje van Conrad-Stork. In het Engelse leger werden voor een bepaald soort kanon, zes kanonniers aangewezen. Eén daarvan had tot taak de paarden vast te houden tijdens het schieten. Anno 1953, wellicht twintig jaar nadat het laatste kanon ooit door paarden getrokken werd, kwam men er achter, dat Kanonnier no. 6 niets om handen had. Nu vertelt C.S. helaas niet wat men met die over bodige kanonnier gedaan heeft. Wel niet naar huis gestuurd, denken wij zo. Anders zouden wij graag die zesde man geweest zijn. Wij, lekker overbodig zijn en de anderen schieten, want ons hart gaat uit naar de dag dat alle kanonniers overbodig zijn. U weet, de mannen van Sliedrecht liggen ons Hagenaars na aan het hart. Nu heeft men bij „De Klop" een jonge personeelsvereniging. Op een recente lenteavond gingen zij, blijkens het firmanieuws, met filmband door rubberland. In de pauze werd een baksie met een koeksie geserveerd, wat het grootste zorgenkind van het Bestuur was geweest. Wij mogen er wel aan toevoegen: Ook het onze. Wij zouden geen rust gekend hebben zonder dat baksie (èn dat koeksie!). Maar wat bedoelt U eigenlijk, Kloppers? Op de wijze van „Hoort de Muzikanten" heeft een lid van de Wandelclub J. K. Smit een wandellied gedicht. Nu zijn er geen dingen die we zo graag zien doen als wandelen en horen doen als zingen. En altijd betreuren wij het dat wij voor wandelen zo fijn, tè fijn eigenlijk, gebouwd zijn en dat onze stem niet is wat hij (heel) vroeger geweest is. Wat zouden wij anders misschien Dulcinea laten staan voor het zingen en voetbal voor wandelen! Aan de Kinderdijk staat wéér een boom minder, horen wij van L.S.Z. Dat is al de derde boom die daar het loodje legt, sinds 1923, menen wij te weten. De tweede ging in 1939, naar men zegt. De derde reeds thans! Waarmee wij maar zeggen willen dat ook Kinderdijk niet ontkomt aan het steeds sneller levenstempo van, de moderne tijd. (Het vorenstaande is uiteraard als een flauw grapje bedoeld, doch wij zouden willen dat alle Zeskantlezers in de gelegenheid waren het welhaast epische relaas over de laatste Popel van Kinderdijk te lezen in het L.S.Z.-nieuws). Bij het veertigjarig jubileum van Verschure (weer zo'n langdurig jubi leum!). Bij het veertigjarig bestaan, dus, van Verschure, verschijnt „De Schakel als een afzonderlijk blad. Gedrukt op zwaar kunstdruk in twee kleuren, haast nog mooier dan „Het Zeskant" zélf. Bijzonder getroffen waren wij door de foto's van de werkers uit die eerste tijd. Toenmaals besefte men nog dat het maken van een foto een plechtig gebeuren was, waarvoor men ook in de fabriek deftig poseerde. En wat een snorren, wat een snorren!! 60 ICONIC LIJ

Het Zeskant | 1953 | | pagina 28