WERK AAN DE WINKE ZUIGER VOOR ZWART AFRIKA Zwart Afrika noemt men in Frankrijk de Franse gebiedsdelen in het centrale gedeelte van Afrika. Die gebieden worden door de Fransen tot verdere ontwikkeling gebracht, de Fransen werken daar hard aan en zijn zeer kundige mensen. Wat wij in de krant over Frankrijk lezen is alleen maar over politiek en daar begrijpen wij meestal niet veel van. Maar het economische leven gaat kalm zijn gangetje, of beter gezegd, gaat in flink tempo voort. De I.H.C. houdt de ontwikkeling van alle landen zo nauw keurig mogelijk in het oog om er op het juiste moment als de kippen bij te zijn als ergens I.H.C. materieel verkocht kan worden, Een n,et van vertegenwoordigers en berichtgevers wordt dan ook over de gehele wereld uitgespreid om zo goed mogelijk op de hoogte te blijven van hetgeen voor ons van belang kan zijn. Met behulp nu van een van onze nieuwe vertegenwoordigers heeft de I.H.C. een ordertje binnen gehaald voor het gouvernement van de Franse Ivoorkust. Hiermede heeft de I.H.C. haar intrede gedaan in dit nieuwe gebied. Geleverd moet worden een 12" stationnaire cutterzuiger met bakkenlaad- buizen, met 300 meter drijvende leiding compleet met drijvers en 20 meter walleiding. De zuiger zal tot 9 meter diepte kunnen baggeren. Het vaartuig zal worden voorzien van Dieselmotoren van Frans fabrikaat. J. 6 K. bouwen de zuiger onder C.O. 293, L. Smit en Zoon de drijvende en walleiding als C.O. 294. De zuiger met leidingen wordt gedemonteerd verzonden, om aan de Ivoor kust (Frans Guinea) te worden opgebouwd, onder toezicht van één van onze monteurs. Daar de levertijd zeer kort is, moet alles in het werk worden gesteld om tijdig te leveren. 51

Het Zeskant | 1953 | | pagina 3