FILMAVOND TROPICA kreeg contact met de 800 aanwezigen. En daar staat of valt zo'n avond mee. Het was e.en tevreden en opgewekte schare, die om middernacht met 5 extra trams (ook al een record voor onze vereniging!) terug naar Schiedam toog. We hoorden van alle kanten tevredenheidsbetuigingen, en dat deed ons goed. Tevreden leden bevorderen het welzijn van de P.V. en wekken de buitenstaanders op om ook deel te gaan maken van een vereniging, welke in de korte tijd van haar bestaan reeds zoveel voor haar leden kon doen. Het gaat goed met onze P.V., maar het kan beter. In dit verband mag ik nog wel even het verzoek van onze voorzitter in herinnering brengen om leden te winnen. Iedere Gusto-medewerker moet lid worden! Dan kan er nog veel meer worden gedaan, dan reeds het geval was. Het deed ons genoegen te mogen constateren, dat onze P.V. ook al buiten de Gusto-kring belangstelling wekt. De aanwezigheid van ver tegenwoordigers van Dammers v. d. Heyde, Nievelt Goudriaan, La Corona, Gewestelijk Arbeidsbureau en de Ver. Glasfabrieken bewees dit. Al met al een avond waarop èn het bestuur èn de leden met genoegen terugzien. H. Op 29 Mei jl. werd dan het seizoen afgesloten met een filmavond, welke werd georganiseerd in samenwerking met Tropica". De opkomst was bevredigend en de aanwezigen hebben genoten van de lichtbeelden en van de film „Met een acquarium dwars door Frankrijk". Maar genoten werd ook van de geestige wijze waarop de spreker van die avond, dr Lodewijks, de vertoonde lichtbeelden en de film toelichtte. Vooral de „visjesmensen" zullen met verbazing gekeken hebben naar de wonderlijke bewoners van de Atlantische Oceaan en van de Middellandse Zee, die zij wel nooit in hun acquarium zullen zien zwemmen. Er was echter ook voor niet-Tropicaleden veel interessants te zien en te ver nemen, daar dr Lodewijks zich niet op uitsluitend acquariumliefhebbers- tcrrein bewoog. Boekhandel Venemans had een stand ingericht, waar boeken over dieren- en planten te kust en te keur te zien waren. De belangstelling hiervoor was groot. Al met al was 't een prettige, leerrijke avond. H. 90 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 16