kijkje OVER BUURMAN's SCHUTTING „Doe het veilig'' is een artikel uit „De Schakel"' en ook een van onze lijfspreuken. Nu zijn wij met al wat er in dit artikel te lezen staat het roerend eens, behalve„Een as of zware pijp welke op omvallen staat" (citeren wij) „kan gebroken ledematen veroorzaken Wij signaleren dit als onjuist. Die breuken komen eerst als die as (of zware pijp) inderdaad omvalt. En er is geen limiet aan wat er dan uit kan voortvloeien, maar zeker zo goed een hersenschudding, redactie. Met een „Blik in Uw innerlijk" trekt Gusto-nieuws wel zeer onze aan dacht. Onze vraag: „Wat voor blik, Gusto?" Gebraden gehakt of peen tjes? En wat zijn de voordelen van dat blik in ons innerlijk? (Hoort U ook dat fraaie rijm?) Of bedoelt U wellicht, Gusto, dat ons innerlijk, slokdarm, maag e.d. van blik behoren te zijn? Dat nooit. Wij zouden ons welhaast een robot gaan voelen. Bij Conrad-Stork was een klaverjastournooi, waaraan talrijke Haarlemse firma's deelnamen. Tijdens het spelen werden 500 loten verkocht voor de „Ontspanning der kinderen". Nu wij sinds kort een ouder zijn, vragen wij ons af, wie iets doet voor de ontspanning der ouders. Kent U ons gironummer? Tussen twee haakjes: de prijzen van het tournooi beston den uit eetbare en verdampbare artikelen. Nu is eetbaar duidelijk genoeg. Maar wat bedoelt U met verdampbaar? Benzine? Eau de Cologne? ALCOHOL? Gédégé van „De Klop" verhaalt in een groots epos hoe de akker van Arie onder leiding van Teun de Schreut als wij dat ook zo zeggen mogen gered werd van de dreigende verwaarlozing tengevolge van Arie's ziekte. Alle gekheid op een stokje. Wij waarderen de geste van Arie's collega's natuurlijk zeer, maar wat zijn de „pee en juintjes" die op Arie's akker plegen te staan? Kun je dat eten? Als U de personeelschef van J. 16 K. Smit spreken wilt, moet U vlug zijn, blijkens de aankondiging in het firmanieuws. Het spreekuur van deze functionnaris loopt van 12.00 tot 12.15 uur. En wij vragen ons af, of ginds aan de Dijk bij J. K. de werkdag loopt van 10 tot 12 uur. Dat is zo'n beetje ons ideaal weet, U. s' Ochtends niet werken, 's middags vrij en Vrijdags dubbel uitbetalen. Een andere goochelarij met uren treffen wij aan bij L.S.Z., waar van een jubilaris gezegd wordt dat hij vijftig jaar in dienst is, doch wanneer men het in uren uitrekent hij wellicht vijf en zeventig jaar in dienst is. Intellectuelen als wij zijn, houden wij ons voortdurend op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in de moderne natuurkunde. Zo kennen wij Einstein niet persoonlijk en evenmin erg goed en wij zijn ons er van bewust dat alle tijdsmetingen betrekkelijk zijn. Maar wij hebben nooit geweten, dat er zo'n groot verschil kon bestaan tussen twee naast elkaar gelegen scheepswerven. Om van het verschil met Den Haag nog maar niet te spreken. IKONICU5 72

Het Zeskant | 1953 | | pagina 24