WERKT VEILIG ALLEN SAMEN WEES SPORTIEF s Avonds thuis: „Zeg vrouw, luister eens, verschrikkelijk, weer een dodelijk ongeval! Wat zal er van die moeder met kinderen terecht komen?" En samen nemen ze het courantenberichtje nog eens door. Misschien dat één van de collega s het s morgens op het werk nog eens aanhaalt, maar dan is het vergeten. Waarom? O'ch, het is zo ver weg, niet op onze fabriek. 11.15. Ongeval hal 2. Twee mensen door vallend schot getroffen. „Ver schrikkelijk zeg, heb jij het gehoord?" Het was alsof de tijd op de werf stil stond. Al die bange, vertwijfelde, hulp bereide, verslagen gezichten. Ik zal ze nooit vergeten. Zou het nog meevallen? Ja, dat was de vraag. Gelukkig, het is nog meegevallen; alleen is het zo jammer, dat het heeft plaats ge vonden. Een schrammetje is al te veel! Dit ongeval heeft ons allen aangegrepen. Nog dagen lang werd er over gesproken. Laten wij dit ongeval niet vergeten. Pas toch op, dat U zo iets niet overkomt. Denk aan Uw huisgezin. Laten wij toch Allen Samen Veilig Werken om eendrachtig te proberen de pijn en ellende die een ongeval kan veroorzaken, uit te bannen. Bs. v. Dijk, Wout Overdelinden, wij wensen jullie van harte beterschap. J. O. M. Waarom zie ik wel de oneerlijkheid van mijn vijand en niet die van mijn vriend? Dat is niet absoluut eerlijk; dat is niet sportief. Waarom zie ik wel de hebzucht van mijn vijand en niet die van mijn vriend? Dat is niet sportief. Wat heeft men eigenlijk aan een vijand? De beste manier om U radicaal van een vijand te ontdoen is hem tot Uw vriend te maken. Daartoe moet U sportief zijn en beginnen absolute eerlijkheid tegenover hem te betrachten. Maar dat wilt U waarschijnlijk niet, U geeft er misschien de voorkeur aan niet sportief te zijn en Uw vijand te behouden. Best, ik wil U Uw vijand niet ontnemen. Maar tegenover Uw vrouw en kinderen wilt U waarschijnlijk wel spor tief zijn. Probeer dan eens wel absoluut eerlijk tegenover hen te zijn. Niet zo maar eens een keer, maar stelselmatig elke dag opnieuw beginnen met het voornemen om absoluut eerlijk tegenover Uw huisgenoten te zijn. U zult weldra bemerken, dat Uw huisgenoten dit overnemen en dat er een prettige sfeer in Uw gezin is, een sportieve sfeer. Over die vijand van U praten we dan later wel eens. 96 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 10