CURSUS TEKENING-LEZEN EEN OUDE BEKENDE IS TERUG Als afsluiting van de cursus Ruimtelijk Voorstellingsvermogen en teke ning-lezen, welke verzorgd werd door het I.T.S. (Internationaal Tech nisch Studiecentrum), vond op Zaterdag, 13 Juni jl. het examen plaats. Het resultaat was, dat de Gusto-cursisten het er behoorlijk hebben afge bracht. Wij hadden geen „gezakten" te betreuren. Andere bedrijven wel. Dit is een compliment voor het intellect-peil van onze cursisten, 's Avonds van diezelfde dag vond de diploma-uitreiking plaats in „De Lantaarn" te Rotterdam. Dit geschiedde bij ontstentenis van de burge meester door de wethouder van onderwijs der gemeente Rotterdam, die in zijn redevoering het belang van deze cursussen voor het bedrijfsleven en voor de deelnemers persoonlijk naar voren bracht. Het opvoeren van de vakbekwaamheid is voor ons land eis, daar wij op de wereldmarkt slechts met kwaliteitsproducten kunnen concurreren. Hij raadde de cur sisten, die thans de eerste studiefase achter de rug hebben, ten sterkste aan niet te rusten, maar ook deel te nemen aan de vervolgcursus. Wij hopen, dat onze mensen hieraan gehoor zullen geven. Er bestond voor deze diploma-uitreiking veel belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op vertegenwoordigers van het gemeente bestuur van Rotterdam, van de Bemetel, van het Gew. Arbeidsbureau, van de bedrijven, enz. Ook spraken wij nog de heer v. d. Wijden van Verschure Co. te Amsterdam, de uitvinder van de leermethode, die door het I.T.S. gevolgd werd. Ons bedrijf was vertegenwoordigd door onder getekende en door de kernleden, de heren Waterreus en van Straaten. Goed voorbeeld doet goed volgen. Wij hopen nu maar, dat het voor beeld, gegeven door de eerste groep deelnemers, welke bijna geheel be stond uit werknemers van de afd. scheepsbouw, door velen van de an dere afdelingen zal worden gevolgd. De geslaagden zijn: J. Bas, J. Bijl, A. Borsboom, T. J. de Bruin, D. Buytenhek, W. Dijk huizen, W. A. v. d. Graaf, A. Herwig, J. B. H. Kleiss, A. P. C. Knip- scheer, C. H. Knook, P. M. Korbijn, C. A. Kruse, H. van Leeuwen, A. Meerhof, H. Ouwens, G. L. Poel, J. W. Roza, J. de Ruiter, H. Sanstra, G. v. d. Stelt, G. N. Stuit, J. Trotsenburg, A. Verhage, A. Verveen, A. Verwaard, J. Vink, W. Vorstenbos, H. Vosslamber, H. Winsveen, J. E. Hendriks. H. De K.W.F.-lucifers zijn terug in hun oude gedaante. Deze simpele en oppervlakkig gezien onbelangrijke mededeling houdt meer in dan men op het eerste gezicht zou denken, want deze lucifers geven niet alleen vuur en licht in het huishouden, maar zij verlichten ook het lijden van de mens. K.W.F.-lucifers zijn, zoals U weet, de lucifers van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbestrijding, waarvan 5 cent per pak ten goede komt aan het onderzoek en de bestrijding van kanker. Toen in Februari ons land door de watersnood werd getroffen, besloot het bestuur van het Koningin Wilhelmina Fonds eenstemmig: „Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Wij zullen de opbrengst van de (0) 97

Het Zeskant | 1953 | | pagina 11