„BEAT I" GROEI EN BELANGSTELLING moet bestaan. Wij stellen ons daarom voor met ingang van het nieuwe seizoen op aanvraag twee kaarten gratis ter beschikking te stellen en voor meerdere kaarten een vergoeding te vragen, die variëert naar ge lang van de voorstelling. De vergoeding, die telkenmaal door het be stuur zou moeten worden vastgesteld, zou b.v. kunnen bedragen: voor documentaire films 10 cent; voor speelfilms 25 cent; voor toneeluitvoe ringen 50 cent en voor cabaretvoorstellingen met bal na, 75 cent of een gulden. Het bestuur zal deze regeling met ingang van het nieuwe seizoen in wer king laten treden, in afwachting van de goedkeuring van de Algemene Vergadering. We hebben in ons blad wel eens gewezen op het feit, dat niet alleen het ledental van onze P.V. in stijgende lijn gaat, maar dat de belangstelling voor de uitvoeringen ook veel groter is geworden. We zagen dat wel en voelden het aan, maar we konden het tot dusver niet in cijfers aan tonen. Nu zegt men wel eens, dat cijfers niet alles zeggen, maar in dit geval zeggen ze toch wel iets. We gingen eens na hoeveel plaatsbewijzen er voor iedere voorstelling werden uitgegeven en kwamen tot het vol gende resultaat: in het seizoen 1950/1951 bedroeg het aantal uitgegeven plaatsbewijzen 3.445, in het seizoen 1951/1952 was dit 4.725 en in het seizoen 1952/1953 steeg het aantal uitgegeven plaatsbewijzen tot 6.290. Duidelijker kan de groei en de belangstelling niet tot uitdrukking worden gebracht. Dit stemt tot tevredenheid. Voldaan zij we echter niet. Er lopen nog te veel personeelsleden rond, die tot dusver geen interesse in de P.V. toonden. Zij ook moeten gewonnen worden. Leden, helpt een handje mee om dit te bereiken. Het weer heeft ons in de laatste weken niet in de steek gelaten, die ene keer is 't wat meer wind dan de andere, maar met een beetje goede wil hebben we toch iedere Zaterdagmiddag kunnen schilderen. En daar we maar meestal 4 maanden zomer hebben en 8 winterse maanden, is het zaak om er zoveel moge lijk van te profiteren. Dit knopen schijnbaar meer leden in de oren/want inderdaad neemt de belangstel ling toe en zien we zo nu en dan weer gezichten die we een tijd lang gemist hebben. Het is een mooie rustige omgeving, daar in de 's-Gravenlandsche pol der dicht bij de stad en toch buiten, geen last van kijkers of praters om je heen, behalve zo nu en dan eens een koe die haar hoofd op je schouders laat rusten en van emotie begint te kwijlen, maar daar is het nu eenmaal een koe voor om zo onfatsoenlijk brutaal te zijn. (0) 101

Het Zeskant | 1953 | | pagina 15