TROPICA De vacantie staat weer voor de deur. Enkele van ons hebben deze al achter de rug, .maar' de meesten moeten er nog van gaan genieten. Ik wens alle leden een mooie en prettige vacantie en dat ook nu het weer in alle opzichten zal medewerken om ons in een topstemming te brengen. Het ligt weer in de bedoeling om in de vacantie een dag naar buiten te gaan, zoals we dit elk jaar al gedaan hebben en wel op Maandag 10 Augustus a.s. Waarheen, is op het moment dat ik dit schrijf nog niet be kend, maar geef je in ieder geval op en stel je even met mij in verbin ding, dan kan ik nadere mededelingen doen. K. V. In „Blijdorp-geluiden" lazen wij het volgende artikel, waf wij hier in zijn geheel laten volgen. SYMPHYSODON DISCUS HECKEL (Discusvis) Wie deze uit het middengedeelte der grote Amazone rivier en haar zij-rivieren afkomstige vissen ziet, valt het onmiddellijk op, dat de naam Discusvis bijzon der juist gekozen is. Mede omdat de staartvin vol komen kleurloos is, is deze vis haast zuiver rond van vorm. De kleur te beschrijven is een ondoen lijke opgave, daar deze al naar de omstandigheden en gemoedsstemming van het dier steeds wisselt. De grondkleur is als regel olijfbruin, terwijl vaak een aantal donker gekleurde verticale dwarsbanden zicht baar zijn. Vooral dit laatste wijst er op, dat de vis zich in de vrije natuur veelal ophoudt tussen een ver ticale begroeiing, dus bijvoorbeeld rietachtig gewas. Wanneer men dan ook het aquarium, waarin onze school van 6 stuks volwassen Discusvissen zijn ondergebracht, bekijkt, zal men opmerken dat de vissen zich practisch altijd in het rechtergedeel te van het aquarium bevinden, hetwelk beplant is in overeenstemming met hun natuurlijke milieu. De linkerhelft daarentegen is op geheel andere wijze ingericht en de vissen houden zich daar dan ook zelden op. Wat betreft de geslachten, daar is niets met zekerheid van te zeggen, hoewel wij wel reden hebben aan te nemen, dat er minstens 2 mannetjes bij zijn. Een duidelijk geslachtsonderscheid is echter niet vast te stellen. Diergaarde „Blijdorp" is intussen de enige dierentuin in Europa die een zo groot aantal volwassen Discusvissen in haar bezit heeft. Hoewel de vis in haar natuurlijke habitaat niet zo erg zeldzaam is, wordt hij toch maar zelden te koop aangeboden en dan nog slechts tegen zeer hoge prijzen. Wat het onderhoud betreft, zijn het tamelijk lastige knapen! Vooral wat voedsel betreft zijn ze nogal kieskeurig en als men niet voor een rijke afwisseling zorgt, loopt men kans, dat de vis op een kwade dag in hongerstaking gaat, wat meestal eindigt met de voortijdige dood van de hongerkunstenaar. Het zoeken naar voedsel geschiedt op een eigenaardige en speciale ma nier; de vis spuit" namelijk met de bek een krachtige waterstraal in het 102 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 16