een juweel van een kans, maar Jos is hem te vlug af. Twee minuten later heeft de Bruyn eindelijk succes. Met een machtig links schot pas seert hij Jos in de r.beneden hoek: 0-1. Wéér een pracht voorzet, wéér van Bijloo, wordt nu door Leen de Regt net over gekopt. Als van Bee- kum zeer goed overzet naar Koos, geeft deze een handig pasje naar Penning en met een bijzonder beheerste schuiver is de stand 1-1. Rust gaat in. Bij de eerste aanval van S.V.V. kan Jan Zweers niet bij de bal en haalt hij r.binnen Smith „onderuit". De onverbiddelijke strafschop wordt even onverbiddelijk door de Bruyn met een punter ingeschoten. 1-2. De Gusto achterhoede krijgt het druk, maar Arie Bisschop en de steeds beter spelende Hooykaas weten doelpunten te voorkomen. Ook Henk van Bee- kum z'n routine gaat een woordje meespreken en de druk wordt afge wend. Leen de Regt, die de meeste stoom heeft, zet Albert keer op keer aan het werk. Deze krijgt het te kwaad met l.back Jongerius. De dokter mag dit wel en het publiek gnuift. Trouwens, het publiek begint zich te weren. Luide gillen en brullen hebben bij de Gusto-spelers het meeste gehoor en Leen doelpunt. Wegens buitenspel telt het echter niet. Als de bolle Scheepmaker een kogel afvuurt heeft Jos geluk, want zijn on verschillige beenzwaai kon de bal net van de lijn houden. Het is 1.buiten Scheepmaker die een serie „inzwingers" geeft waar Jos echter wel kijk op heeft. Aan de andere kant krijgt Koos enkele kansen, maar door de misstap voor rust is hij geen 100% meer. Een enorm harde trap van Arie weet Jos corner te werken. Even voor het einde is het de Bruyn die de Gusto achterhoede uit elkaar trekt, de bal weer terug krijgt en de zege veilig weet te stellen: 3-1. Als de wedstrijd geëindigd is gaan 23 sportieve kerels en een 150 toe schouwers voldaan naar huis. Tot een volgende keer EEN TOESCHOUWER. ORANJESHIRT OF FRANKRIJK? Reeds een dag nadat onze veteranen hadden gevoetbald tegen S.V.V., kreeg één onzer spelers, terwijl hij zijn stijve ledematen de hoognodige rust gunde, 's avonds omstreeks 9 uur, een telefonisch verzoek om de Dinsdag daaropvolgend de training bij te wonen van het Nederlands elf tal op het V.U.C. terrein te den Haag. Deze onverwachte mededeling was blijkbaar toch al te laat, want deze sportvriend antwoordde, dat hij zojuist een aanbieding uit Frankrijk had geaccepteerd. 104 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 18