de beide valbokken en de speciale bok hangen. De zuigmond steekt dan nog acht meter voor de boeg van het schip uit. De verlengde zuigbuis bestaat feitelijk uit twee zuigpijpen, welke door een flexibele koppeling aan elkaar zijn bevestigd. Het valt te begrijpen, dat de beproevingen van dit werktuig, met zijn vele mogelijkheden, uitgebreid zijn geweest, te weten: Volzuigen met gewone zuigbuis, snelheid varen met geladen schip en volzuigen met de „diepzee-zuigbuis". Voorts een stabiliteitsproef. Het is voor een ieder, die meewerkte aan het ontwerp, de constructie en bouw van de „Sansu", een grote voldoening geweest, dat al de beproe vingen zeer geslaagd waren en vlot verliepen. Na de beproevingen is het schip gereed gemaakt voor vertrek. Binnen kort zal begonnen worden met de „diepzee"-zuigerij. Tijdens de meeste proeftochten waren officiële genodigden uit Denemar ken (Scheepvaartinspectie en Waterstaat), aanwezig. De overdracht aan de eigenaar heeft plaatsgevonden op 22 Mei 1953 met een korte plechtig heid op het sloependek in tegenwoordigheid van enkele genodigden. Op 28 Mei is de „Sansu" vertrokken. Tot slot enkele gegevens: lengte 60 meter, breedte 11 meter, holte 5.30 meter, diepgang geladen 4.80 meter, snelheid ruim 10 knoop, machine-vermogen 1.260 apk, klasse Bureau Veritas. Over de naam „Sansu" wat Deens voor „zandzuigen" schijnt te zijn kunnen wij nog opmerken dat het schip gebouwd werd onder de naam „Susan" en te water gelaten onder de naam „Suzan" met een Z, daar in de Deense scheepsregisters al een „Susan" voorkwam. Ook de naam „Suzan" werd later afgekeurd, daar hij te veel op de vorige naam leek. Als noodsprong werd toen „Sansu" gekozen; overigens een goede vondst.

Het Zeskant | 1953 | | pagina 6