BEATI VI VI Het was weer prijs Ook dit jaar gingen de Beati-leden een dag schilderen in de vacantie. Huis „ten Donck" was deze keer het fel begeerde doel. Dit huis op Slikkerveer wisten we vol plekjes, waar schilderen als vanzelf gaat; en dat was dan ook zo. Onze gastheer bracht ons op de meest fraaie gedeelten van het zeer zorgvuldig verzorgde goed en deed ons op gastvrije manier kennis maken met een erfgoed, dat ons vol bewondering bracht. Er was uit het vele moois snel een plaatsje gekozen naar ieders smaak en vermogen en er was weinig aansporing nodig om de schilders aan het werk te zetten. 's Middags nam de Heer ons mee en liet ons het fraaie interieur van het verblijf bewonderen. Dit zou ik willen bestempelen als een levend museum. Elk voorwerp is een studie waard: wanden, plafond, meubilair; kortom, hier had de tijd stil gestaan. Zorgvuldig behouden en onderhouden met veel zorg en liefde, schatten aan kunst en ambacht werden ons hier als een verzameling van het gehele geslacht getoond. Het was reuze jammer dat niet meer leden dit kunstfes tijn bijwoonden. Het was een dag, zó wel besteed, zó echt vacantie, en vooral zo leerzaam, dat het moeilijk zal zijn het volgend jaar iets te vinden waarvan men weer zo intens kan genieten. Laat ons hopen dat onze keus dan weer net zo goed zal zijn. Met grote dank aan de Heer Jhr. Groeninx van Zoelen van Ridderkerk namen wij afscheid. Hij gaf ons daarbij de belofte dat, mochten wij onze blikken nogmaals willen richten op Huis „ten Donck" wij een gunstig ont haal zouden vinden. Wij waren echt uit deze reis - 't was weerprijs!! 128 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 18