HET VERHAAL VAN DE P.B. 3. (CO. 7403) Het hierboven afgebeelde schip is verre van alledaags, dat ziet zelfs een leek. Het is een sleepzuiger, die is verbouwd tot cutterzuiger, vandaar de twee spudpalen op het voorschip. Uit het voorschip komt een straal bagger, welke via een drijvende leiding weggeperst behoort te worden. Bij de beproeving heeft men het echter zonder leiding gesteld. Trouwens de hele afwerking van deze verbouwing is nogal in een hurry gegaan. Een oude klant van L.S.Z. had dit schip tweedehands gekocht voor een karwei in het Suez-Kanaal. Deze I.H.C.-vennoot werd uitgenodigd om de verbouwing op zich te nemen, doch zij hadden er geen gelegenheid voor en kon dus tijdige levering niet toezeggen. Daarom wendden zij zich tot J. K„ die in de onderlinge werkverdeling van de I.H.C.-vennoten aan de beurt waren. Deze zaten echter ook vol met werk. De aannemer moest het schip beslist voor 1 September j.l. in Egypte hebben. Goede raad was duur, doch de I.H.C.-organisatie bracht ook nu uitkomst. De Klop ver klaarde zich bereid en in staat om de leveringsdatum aan te houden. De „P.B. 3" ging dus van de Kinderdijk naar Sliedrecht en kwam nage noeg op tijd klaar. De onderlinge samenwerking had ook in dit „reparatie- geval'' haar waarde bewezen. De cliënt had zo vast op dit resultaat gerekend, dat hij tevens een opjaag- station en tweehonderd meter drijvende leiding bestelde. Zon opjaag- station is een door een motor, meestal een diesel, aangedreven zandpomp (Zie verder blz. 104 onderaan) 103

Het Zeskant | 1953 | | pagina 19