KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Indien wij tussen de regels door kunnen lezen, dan is baas Z., jubilaris van Verschure, min-of-meer een gevreesde figuur. Bij zijn jubileum werden diverse zaken uit de doeken gedaan en sommige collega's (zegt U dat wel) hebben zich niet ontzien om eisen tot schadevergoeding naar voren te brengen. Dit juist op een ogenblik, dat baas Z. (wellicht door aanwezig heid van directieleden en bedrijfsleider) niet zo kon reageren als men dit van hem gewend schijnt te zijn. Het C.B.B. van Verschure (wat is dat?) ziet in baas Z. een spelbreker. De verhouding is overigens uitstekend. Dat noemen wij in Den Haag diplomatieke taal. Het lijkt de Veiligheidsraad wel. „Kast op slot'' is een raad, die bij Conrad-S'tork gegeven wordt. Dat is de manier om niets kwijt te raken. En als U helemaal zeker wilt zijn, bindt dan een steen aan de sleutel en smijt het zaakje in het Spaarne. Een knappe vent die dan nog iets uit die kast krijgt. Als het een stevige is, tenminste. De medische practijk en de electrotechniek raken elkaar hier-en-daar. Hr. C.A.S. van Gusto bericht dat de sidderaal uit Blijdorp stroomstoten van 200-300 Volt kan afgeven. Voor sommige mensen is dit voldoende om een toestand van bewusteloosheid te veroorzaken. Hoe? Wie? Wat? Waar? Wij kennen helemaal geen mensen, die zulke stroomstoten afgeven, alhoe wel wij moeten toegeven dat wij door Dulcinea somtijds geëlectrificeerd schijnen te worden. Maar nooit 200 Volt. Bij ..DE KLOP" hebben ze een vacantietocht gemaakt met de jeugdige werknemers en o.m. Den Haag bezocht. Nu bericht de KLOP-redacteur dat er van die afgezaagde houten ham niets waar is. Alhoewel wij zouden willen vragen wat zich beter leent tot afzagen dan houten hammen. Maar de echte houten hammen zie je niet meer. Die zijn te duur en geven ze niet weg aan de eerste de beste. De mannen van J. K. zijn weer terug van Mars. Het moet toch anders zijn dan wij gedacht hadden. Tenminste hun reisverslag, hun logboek als wij dat zo mogen noemen, spreekt over Kralingseveer en idem Bos. Niet over Canalopolis (zo heet de hoofdstad van Mars, als wij onze bron nen mogen geloven). In elk geval doet het ons genoegen U te mogen be richten dat het mooi weer was, maar dat het eenmaal geregend heeft. Steeds loeren wij op een kans om in het LSZ-nieuws een foutje te vinden of een onduidelijkheid zodat wij de fiolen van onze welsprekendheid kun nen-openen om deze redactie aan de kaak 'te stellen. Maar wij hebben niets kunnen vinden. Willen wij slechts signaleren dat een artikel over een verbouwing van een zuiger ons nodeloos enthousiast voorkomt. Net alsof wij niet weten dat ze 't voor geld doen. 108

Het Zeskant | 1953 | | pagina 24