MET DE KERN NAAR DE N.LS.M» Op Zaterdag, 26 September j.l. waren we vroeg uit de veren, want om tijdig in Amsterdam te zijn, moest de bus om 7 uur afrijden. De Slikker- veerders waren vanzelfsprekend genoodzaakt nóg vroeger op te staan om tijdig bij het D.P. te zijn. Ieder was echter present, voorbeeldig op tijd. Jammer, dat het zo mistte, want daardoor leek het alsof we tussen twee grijze muren reden. Te zien was er niet veel. In Amsterdam brak echter de zon door, die ons de gehele dag trouw gezelschap bleef houden. De stemming was mede daardoor erg goed te noemen. Op het machtige N.S.D.M.-bedrijf werden we verwelkomd door de Vei ligheidsinspecteur, de Heer Reijnders en diens assistent, de Heer Koch. Deze gaven ons een inzicht in de wijze, waarop de veiligheid daar geor ganiseerd is. Het viel ons op, dat er zo weinig rommel lag rond de enorme schepen, welke op de hellingen stonden. Er was een knaap bij van ruim 40.000 ton. Al wat met de veiligheid te maken heeft, wordt daar geel geverfd. Zo ook de machtige pijpstellingen om de in aanbouw zijnde schepen. Het bouwen in dokken werkt de netheid wel in de hand. Handig vonden we het uit sparen van openingen in de schepen beneden de waterlijn. Je wipt zó even een schip binnen. De mannen uit de machinefabriek konden dan ook de verleiding niet weerstaan op die gemakkelijke manier 'n machinekamer binnen te stappen. Het gevaar, waarvoor de heer Reijnders waarschuwde, om een bout op je hoofd te krijgen, namen ze op de koop toe. Anderen hadden interesse in de sectiebouw en de lasvloeren, die laag bij de grond waren gehouden. Bij ons liggen ze hoog. Waarom eigenlijk? werd er ge vraagd. De aandacht trok ook het enorme platenpark met zijn vele kraan- banen. De klemmen voor het hijsen der platen, werden nauwkeurig be ken. Bij nadere beschouwig waren ze echter niet beter dan de onze. (0) 133

Het Zeskant | 1953 | | pagina 11