UITREIKING 3£oninkiijke 0ncleróckeiclincjen Het hart van de „houtwurmen" in ons gezelschap sloeg over bij het zien van de timmerwerkplaats en de daarin opgestelde naar de eisen beveiligde machines. Zij moesten er letterlijk vandaan gesleept worden. Het relaas zou te lang worden, indien alles, wat er te zien was, onder de loupe moest worden genomen; ik stop er dus maar mee. Na een hartelijk dankwoord aan de heren Reijnders en Koch voor hun duidelijke verklaringen en de genomen moeite, werd de bus opgezocht en bereikten we, via het Y-veer (waar ons geduld op een zware proef werd gesteld) het centrum van Amsterdam. De lunch smaakte best na ons vroege vertrek en de omzwervingen op de uitgestrekte terreinen van de Hierna werd gewandeld naar het Rijksmuseum, waar we veel schoons hebben bewonderd. In stille aandacht hebben we daar o.m. voor de ge restaureerde „Nachtwacht" van Rembrandt gestaan. Velen van ons hadden er over gehoord en gelezen; dus vonden zij het prettig dit meesterwerk eindelijk eens te kunnen zien. De paar uurtjes, die nog over waren, werden benut om een kijkje te nemen in het drukke Amsterdam. Het mooie weer lokte hiertoe. Aan alles komt een eind; dus werd voor de laatste maal de bus opgezocht en ving de terugtocht naar Schiedam aan. Het zingen van lustige liedjes kortte de tijd en verhoogde de gezelligheid. Om ca. 9.30 uur werd Schiedam bereikt en konden we terugzien op een leerrijke en prettige dag. Aan vier personeelsleden, n.l. de Heren B. P. Jongbloed, A. Kreuger, H. van Oossanen en P. Visser, werden op 30 September j.l. door de Burge meester van Schiedam de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De Burgemeester richtte zich tot hen, die heden door Hare Majesteit de Koningin onderscheiden werden. Hij wees op de waardering, welke hier uit sprak voor het feit, dat zij meer dan 40 jaar lang de belangen van het bedrijf en van het land hadden gediend en wenste hen geluk met de onderscheiding. Hij zei o.m., dat het aantal gedecoreerden wegens lang durig dienstverband bij de Gusto alléén groter is, dan voor alle andere Schiedamse bedrijven samen, waaruit hij concludeerde, dat dit bedrijf kan bogen op een grote staf van getrouwen. Hij wenste de Directie hiermede geluk. N.D.S.M. H. 134 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 12