Kiellegging VERWON DE R U CO. 301 Eind Mei 1953 werd door de I.H.C. een contract afgesloten voor de bouw van een tweetal hoppercutterzuigers, compleet met drijvende pijpleidingen, geheel gelijk aan de reeds eerder aan dezelfde opdrachtgevers geleverde en onder CO. nos. 148 t.m. 155 gebouwde zuigers. Eerstgenoemde 2 hopperzuigers worden thans gebouwd onder CO. no's. 301 en 303 resp. door De Klop en L. Smit Zn. De twee drijvende pijp leidingen, elk lang 500 m met een buisdiam. van 500 mm, worden als CO. 302304 gemaakt door L. Smit Zn. "Voor het eerste schip (CO. 301) werd op 24 September 1953 bij De Klop onder aanwezigheid van talrijke autoriteiten de kiel gelegd, en wij plaatsen hierbij een foto van het moment waarop de eerste kielplaat het begin aankondigt van de bouw. Beide hoppers zullen worden gebouwd onder klasse Llovd s met afmetin gen 65.00 X 10,50 X 5,20 m. Het zijn dubbelschroef schepen met voort stuwingsmachines van 2 X 500 ipk, die het schip een snelheid geven van '9 knopen. De baggerpomp wordt gedreven door een stoommachine van '600 ipk. De stoom voor bovenbedoelde machines, alsmede de dynamo-machines en diverse hulpwerktuiqen wordt geleverd door een tweetal stoomketels van het Schotse type. Tot slot zij nog vermeld, dat de beuninhoud 400 m3 "bedraaqt. Beide cutter-hopper-zuigers moeten midden zomer van 1954 voor aflevering gereed zijn. De vorige maal hebben wij het materialistisch en mechanistisch denken en -redeneren trachten aan te vallen. U zult zich herinneren, dat wij hebben uiteengezet hoe het „materialisme" de wereld verklaarde als een begrijp baar geheel van stoffelijke dingen en krachten, een soort van mechaniek, ■een super-dieselmotor van honderdduizend miljoen paardenkrachten, zo U wilt, aangedreven door atoomkracht. De levenshouding van de „materialist" is gegrond op de stelling „zien moet ik", en natuurlijk niet alleen zien, maar ook horen, ruiken, voelen meten en wegen. Laat ons eens zien welke middelen daarvoor ten dienste staan. fVlen doet waarnemingen met zijn zintuigen, ogen, oren, neus en verwerkt 118

Het Zeskant | 1953 | | pagina 26