DOKTERSBRIEFJES ten en de lunch op de eigen afdeling gebruikten. Dit is voor de Directie aanleiding geweest, het eten op de eigen afdeling uitdrukkelijk te verbie den (behoudens in bepaalde, door de Afdelings-chef toegestane gevallen). Het is gebleken, dat bovenbedoeld verbod om op de afdelingen te eten, de laatste tijd meer en meer wordt overtreden. In verband hiermede doet de Beambtenkern een beroep op alle beambten, die in de middagpauze niet thuis gaan eten, in het vervolg van de cantine gebruik te maken. Niet alleen houdt men zich daardoor aan het voorschrift van de Directie, maar bovendien heeft men het voordeel, dat men zijn lunch niet uit een papiertje of een trommeltje behoeft te gebruiken, doch de beschikking heeft over gratis beschikbaar gesteld servies. Toen er nog geen goede cantine was, werd over dit gemis hard „gekan kerd"; nu er wel een goede cantine is, maakt men er veelal geen gebruik van! De Beambtenkern doet daarom een beroep op alle beambten, om hierin verbetering te brengen. DE BEAMBTENKERN. De zieken en de ongevalspatiënten, die voor controle in de verbandkamer komen, dan wel thuis door de fabrieksarts worden bezocht, ontvangen een briefje, waarop de datum is vermeld, waarop zij het werk moeten hervatten of waarop zij opnieuw voor controle in de verbandkamer moe ten verschijnen. Het gebeurt de laatste tijd nog al eens, dat de patiënten niet op het door de fabrieksarts aangegeven uur in de verbandkamer komen, maar b.v. in de morgenuren, als zij in de middaguren moeten komen. Ook komt het voor, dat de patiënt een dag te vroeg verschijnt, maar eveneens, dat hij een dag te laat komt. In de regel blijkt dan, dat de patiënt het briefje in zijn zak heeft gestoken en er niet meer naar gekeken heeft. Door deze wijze van handelen heeft het afgeven van briefjes niet veel zin. Bovendien bedenke men, dat het te laat op controle verschijnen inhouding van ziekengeld kan medebrengen. Daarom een goede raad: Lees het briefje, dat U van de fabrieksarts krijgt en zorg er voor stipt op tijd voor controle te verschijnen. SOC. AFD. (0) 131

Het Zeskant | 1953 | | pagina 9