ie^en is niets bij2jnbers DE LSZ-MEDEWERKERS WIJ PRESENTEREN S. M. Busé G. Meyers (Gusto) v. Weelden C. Smit Vijf mannen staan de firmaredacteur van LSZ bij in zijn taak het firma- nieuws in Het Zeskant te vullen. Van de hand van sommigen verschijnt ook wel eens iets in 't Algemeen Gedeelte. De heer linksonder, dié zich in het gezelschap van de Kinderdijkers best op zijn gemak schijnt te voelen is G. Meyers, vaste redactiemedewerker van Gusto, die wegens plaatsgebrek de vorige maal niet bij zijn collega's kon worden opgenomen. A. Doedeijns A. Nederlof Wist U, beste lezer, dat vliegen eigenlijk niets bijzonders is? Sterker nog, het is eigenlijk zielig de vliegkunst niet machtig te zijn! U zult van deze boude bewering wel een beetje opkijken. Tja, vroeger dacht ik er ook anders over. Net zolang, totdat ik eens aan het tellen sloeg. Ik telde de soorten van levende wezens, welke de vliegkunst machtig waren. U ver geeft me zeker, dat ik met frisse moed aan dit tellen begon en dat ik eindigde door, met gepaste luiheid, in de literatuur naar de uitkomst van mijn optelling te zoeken. Toen bleken enkele zeer merkwaardige feiten. Zo bleek, dat er ongeveer 420.000 soorten van levende wezens op deze aardbol rondkrioelen, inclusief de verschillende soorten van mensen. Let wel, dit aantal geeft het aantal soorten, het totaal aantal exemplaren be loopt vele milliarden. Het merkwaardige was nu, dat van deze 420.000 soorten, er ongeveer 260.600 de vliegkunst meester waren, dit is 62 Meer dan de helft der soorten klapt dus doodleuk met vleugels, vlerken of wieken en neemt de weg door de lucht naar zijn plaats van bestem ming. Bovendien kent ieder exemplaar van de soort per definitie dit kunstje. De mens slaat dan met zijn fiets ongetwijfeld een zielig figuur. 129

Het Zeskant | 1953 | | pagina 25