KIJKJE OVER BUURMAN's schutting Bij L. Smit 6 Zoon schrijft een zich noemende CORCA over de water leiding in de tijd van de Romeinen. De eerste waterleiding werd aangelegd in de derde eeuw voor Christus, toen de mensen in deze streken nog in dierenhuiden gekleed gingen. Nu hebben wij er niets tegien, dat men het Stadswaterleidingbedrijf van Rome een beetje ophemelt, maar in dat in „dierenhuiden gekleed" proeven wij een beetje minachting voor hen die onze voorvaderen waren. Mogen wij opmerken, dat dierenhuiden alleen maar een ander woord voor bont is en dat bontkleding nog steeds tot de warmste en duurste dingen behoort? De middelste koploopster van de wandelclub van J. K. is niet aanwezig geweest op de laatste wandeltocht. Jammer, heel jammer. Naar aanleiding daarvan vraagt de firmaredactie zich af of dit juffie (zo drukt men zich uit) iemand is die op haar hoofd loopt. Zonder vitterig te willen zijn, willen wij opmerken dat men onmogelijk op zijn eigen hoofd kan lopen. Wel op de handen, als het moet. Maar wij vinden dat geen gezicht, zeker niet van een juffie (of misschien juist wel?) In Sliedrecht wordt opgemerkt, dat op een contactavond zelfs kantoor dames zich onder het meer gewone publiek van ijzerwerkers en bankwer kers gemengd hebben. Mensen die het weten kunnen en ter plaatse goed bekend zijn, spreken van een unieke gebeurtenis in het maatschappelijk leven van Sliedrecht. Dulcinea, die als steeds met ons meeleest, fluistert ons in, dat zij dat best begrijpen kan. Zij ziet ook liever een bankwerker dan een bankbediende, maar ons het liefst. Beslist levendig en zeker niet onderdoende voor ijzerwerkers zijn de beambten van Werf Gusto. Men deelt ons mede, dat de klerenhangers in de garderobe van het kantoorgebouw door sommige figuren als rekstokken worden gebruikt. Allerwegen vervagen de grenzen tussen de verschillende groepen in de maatschappij. Enerzijds in Sliedrecht tussen kantoorbedien den en werkers van de werf en uit de fabriek; in Schiedam tussen kan toorbedienden en inwonenden van de apenkooi in Blijdorp In het Conrad-Stork Nieuws wordt een oproep gedaan om bij voorkeur „Nederlands Fabrikaat" te kopen. Er worden een aantal argumenten ge hanteerd waar wel iets in zit, maar speciaal voor de Nederlandse indus trie zou het een kwaad ding zijn als men in alle landen in de eerste plaats de eigen voortbrengselen ging kopen. Prijs en kwaliteit moeten de door slag geven, denken wij zo Ook bij Verschure is Sinterklaas geweest. In een soort variété-programma, naar het schijnt. Er was ook een vingervlugge jongleur die de Verschure- redacteur deed verzuchten natuurlijk liet hij niets vallen. Als wij (de Verschure-redacteur) één bal moeten vangen, dan grijpen velen er naast". Dat het U gezegd zij, dat als wij, Ironicus, een bal moeten vangen, iedereen (behalve wij misschien) ernaast grijpt. IKONICUS 12

Het Zeskant | 1954 | | pagina 28