TROPICA Chilodus punctatus (Kopstaander) aangedikt en gedramatiseerd, hebben we kunnen genieten van gaaf spel en hebben we de spanningen en het zenuwslopende in het leven van som mige vliegersvrouwen kunnen aanvoelen. Het was een goed stuk en het werd goed vertolkt. Vooral het laatste bedrijf hield ons allen geboeid. Het viel ons op, dat de belangstelling van onze leden geringer was dan bij vorige avonden. Dit zal wel te wijten zijn aan de afstand, welke velen onzer moeten afleggen om in „Lommerrijk" te komen. Gelukkig: komt dit grote bezwaar voor 't volgend seizoen te vervallen. Nog iets anders viel ons ook op. En wel, dat de toehoorders, of althans een deel ervan, hinderlijk rumoerig waren, terwijl ook het gelach op momenten, dat hiertoe allerminst aan leiding was, storend werkte. Een van ónze trouwe leden had zich hieraan zó zitten ergeren, dat hij diezelfde avond nog in zijn pen klom en een gepeperd ingezonden stuk eruit deed vloeien. We zullen het stuk niet overnemen, daar het dezelfde klacht, die wij ook hadden, bevatte. We zijn dit van onze leden niet gewend en we begrijpen dan ook niet wat er de oorzaak van was. Enfin, we zullen maar aannemen, dat het een „uitschieter was en, dat de rustverstoorders hun leven zullen verbeteren. In „Blijdorp-geluiden" vonden wij het volgende artikel over de Kopstaander. Muller Utrosschel 1845. Een door zijn typische stand direct opvallende vis; hij zwemt namelijk altijd met de kop benedenwaarts i| gericht. Zijn Hollandse naam is dan ook van deze stand afge leid. De oorzaak van deze typische houding moet waarschijnlijk wel daarin gezocht worden, dat deze vis gewend is zijn voedsel op de bodem te zoeken en bovendien, omdat hij gaarne een standplaats zoekt tussen de opgaande bladeren der waterplanten. Zijn vorm en kleur maken dan, dat hij in het geheel niet opvalt. Hoewel de kopstaander reeds in het jaar 1912 hier te lande werd inge voerd, ziet men hem slechts zelden in de aquaria der liefhebbers. De voornaamste reden daarvan zal vermoedelijk wel zijn, dat hij in de eerste 42 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 16