Convocaties plaats tamelijk groot wordt, ca. 9 cm, doch bovendien is het tot nu toe nog niet in Nederland gelukt hem tot voortplanting te brengen. Aangezien het echter in de Scandinavische landen reeds wel enkele malen gelukt is, mogen we dus aannemen, dat het hier te lande tenslotte ook wel zal luk ken, gezien de prestaties van onze aquariumliefhebbers. Het moeilijkste van dergelijke kweekpogingen is meestal het juiste milieu samen te stellen, daar er in het algemeen zeer weinig van de natuurlijke leefwijze van de meeste vissen bekend is; zo ook in dit geval! Bovendien is ook de prijs van deze vis een beletsel voor vele liefhebbers, zodat slechts weinig kwekers Kopstaanders in hun bezit hebben en dan meestal nog slechts in een tè klein aantal exemplaren om er met succes een goed kweeksel uit te kunnen selecteren. „Blijdorp" is sinds enkele maanden in het bezit van een aantal dezer inte ressante vissen en heeft een goede hoop hieronder een kweeksel te vinden; een hoop, die mede gerechtvaardigd wordt door het feit, dat in het aquarium, waarin zij zijn ondergebracht, voortdurend enkele paren aan het jagen zijn. De moeilijkheid is echter juist deze paren tussen de andere uit te vangen en daarna naar het juiste behaaglijkheidsmilieu over te brengen. Ondanks al deze moeilijkheden hopen wij toch vroeg of laat wat meer te weten te komen van de voortplantingsbiologie van deze typische, uit Zuid-Amerika afkomstige en tot de zalmen behorende vis. Onze Kopstaanders zijn te vinden in het aquarium rechts van de Discus vissen. C. A. S. Iedere maand ontvangt U een convocatie met mededelingen over de maandelijkse vergadering. Aangezien U ook elke maand Het Zeskant ontvangt, zijn de convocaties overbodig geworden en zult U deze voortaan alleen in uitzonderingsge vallen ontvangen, als b.v. een vergadering moet worden verzet. In Het Zeskant zult U derhalve elke maand een opgave vinden over bij zonderheden der vergaderingen. Zo zullen wij vergaderen op: 1 April 6 Mei 3 Juni, waar de U bekende agenda zal worden afge werkt, terwijl 6 Mei een spreker zal worden gevraagd, waarover nog nadere mededelingen volgen. H. v. d. D. (0) 43

Het Zeskant | 1954 | | pagina 17