FILMS DE I.H.C. MAAKT OOK een fietsband met houtlijm of lijm van tarwe- of roggebloem tot misluk king gedoemd. De ontwikkeling van de kunstharslijmen is de laatste jaren met grote schreden vooruitgegaan. Kunstharslijmen hebben het grote voordeel, dat zij watervast en schim- melbestendig zijn en, mits de voorschriften voor het lijmen goed in acht genomen worden, ook voor buitenwerk gebruikt kunnen worden. De vervaardiging van watervast en tropenbestendig triplex en multiplex geschiedt eveneens met behulp van kunstharslijmen. Een ruimere toepassing van de watervaste lijmen kan een vereenvoudiging in verschillende houtconstructies bevorderen. Ook hierbij staat, de tech niek niet stil. Vooral in de meubelindustrie gaat de hoog-frequent verhitting der gelijmde meubelstukken reeds een steeds belangrijker rol spelen. Behalve de kunstharslijmen, die in verschillende samenstellingen gebruikt worden voor alle mogelijke plakverbindingen van b.v. houtpapierwaren, plexiglas, rubber, glas, leer, aluminium op hout, rubber op metaal, enz. zijn er o.a. nog lijmen met grondstof van tarwebloem en dextrine, hoofd zakelijk voor de papierindustrie; de vlees- en beenderlijmen voor hout werk en cartonnagedoeleinden. Verder schellak voor het lijmen van glas, z.g. Arabische gom, postzegels, enveloppen, enz. Synthetische rubber, rubber op metaal en verder cellulose-lijmen en waterglas voor watervaste hechting op glas. En om tot ons uitgangspunt terug te keren, in Amerika smeert men niet de banen behang in met tarwebloem, of zo U wilt met methylcellulose, om het papier dan met kunst en vliegwerk tegen de muur te plakken, maar daar brengt men de kleefstof op de muur aan met behulp van een lijmrol, om daarna de droge baan er tegen te plakken! Mogelijk kunt U a.s. voorjaar het ook eens proberen! A. N. In het kader van de IHC-reclame worden sinds ongeveer een jaar nu ook reclamefilms geproduceerd. In de meeste fabrieken en op de werven zijn de leden van de opname-ploeg al een welbekende verschijning geworden. De vreemde apparatuur wekt de belangstelling van iedereen. „Voor de filmdat gerucht gaat als een lopend vuurtje door de werk plaatsen en de collega's, die worden uitgenodigd om voor de lens te ver schijnen, vormen weieens het mikpunt van spottende opmerkingen. Ten onrechte, want zij doen nuttig werk, zodat de spotter zichzelf treft. „Wat gaat de I.H.C. met die films doen?" is een vraag die vaak gesteld wordt. Wel, de gebruiksmogelijkheden voor zulke films zijn vele. IHC vertegenwoordigers in het buitenland kunnen copieën ter beschikking krij gen om voor geïnteresseerden te vertonen. Het spreekt vanzelf, dat de 34

Het Zeskant | 1954 | | pagina 22