KIJKJE OVER BUURMAN's schutting De kikkers in Amsterdam worden in „de Schakel" opgeroepen om trouw te oefenen. Kikkerman, kikkervrouwken je plicht. Oefen trouw. En onze (eeuwige) vraag, redactie, waarin oefenen? In trouw, soms? Men zou nauwelijks verwachten, dat voor een personeelsorgaan in dit opzicht een taak is weggelegd. (Hoe vindt U dat wij dat gezegd hebben. Zomaar uit de mouw geschud, met één soepele beweging van de pols, om het in beeldspraak te zeggen). LSZ bericht ons over een was die uitwrijven onnodig maakt. U smeert het gewoon dun op de meubeltjes en laat enkele minuten drogen. Dan blijft er een poederlaag over, die met de stofdoek wordt verwijderd. Resultaat: een keihard, hoogglanzend laagje. Nu is het wachten maar op de was die de stofdoek uitschakelt, de meubelen die de was niet nodig hebben, het huis dat meubelen overbodig maakt, de atoombom die huizen van de kaart blaast. Dat is dan de vooruitgang van de techniek. „Wat is Bemetel", een vraag die wij ons ook al vaak hadden gesteld, wordt in het Conrad-Stork nieuws uit de doeken gedaan. Dat is een stichting voor bedrijfsopleiding, die goede vaklieden aflevert. In hetzelfde nummer staat ook een veiligheidsstukje. Het blijkt wel, dat tegen die veiligheid allerwege nogal eens door deze en gene gezondigd wordt. Wat ons betreft sturen ze al die lui (nog eens?) voor een paar jaar naar Bemetel. Als U een (groot) aquarium bezit, moet U zich wenden tot de heer B. van Gusto, die een nieuw spelletje op aquariumgebied schijnt te hebben uitgevonden. Het heeft met mastklimmen te maken. Hoe het precies in zijn werk gaat, weten we niet, maar het moet reuze leuk zijn. Dat kunnen wij ons trouwens heel goed voorstellen. Je mag alleen wei een beetje de ruimte hebben voor zo'n spelletje, gezien de ingrediënten: een mast, een behoorlijk groot aquarium en natuurlijk water, vooral veel water. De EHBO geniet vooral bij J. K. grote populariteit. Bij de jongste wed strijd heerste een gezellige en prettige sfeer. Stel U voor. Persoon A valt naar beneden. Hevige pijn in dijbeen. Flink bloedende snee onder schou der. B. valt ook, maar in 't water. Wordt eruit gehaald, ziet blauw, geen pols, geen ademhaling. Diepe wond in rechter knieholte. En een bloed, een bloed, meneertje. Maar we hebben het nog nooit zó gezellig gehad. Bij ,,De Klop" zagen wij Lestikoff komen, een mysterieus heer die zich uitputte in wat de wetenschap noemt „para-normale manifestaties". De Kundigheden des Heren Lestikoff omvatten o.m. gedachtenlezen en hyp nose. Ons aller vriend Gédégé stelt voor de heer L. als personeelschef te engageren. Stelt U zich voor dat U bij zo'n heer om een extra vrije dag moet vragen(omdat b.v. Uw zuster gaat trouwen, ha, ha IBONICUJ 36

Het Zeskant | 1954 | | pagina 24