„BEATI" Mijnheer de Gouvernante Op 20 en 31 Mei jl. vond de vertoning van de film met de hierboven vermelde titel plaats. Gedurende beide avonden was de grote zaal van „Irene" uitverkocht. Deze geestige film viel dan ook wel in de smaak. De diepere achtergrond van het komische gegeven was het roddelen en waartoe dit alles kan leiden. De film mag dit wel een weinig overdreven hebben om het kluchtige te handhaven, maar een feit is, dat geroddel en geklets tot rare dingen aanleiding kunnen geven, ja, soms levens kunnen vernieti gen. Dit wordt lang niet altijd beseft. We hebben er intussen niet zo zwaar aan getild en volop van de film genoten. Iemand slaakte zelfs de verzuch ting: jammer, dat-ie uit is, ik had nog wel een uurtje door willen gaan. Het voorprogramma was ook goed verzorgd. Vooral de film over ,,Wat ons scheidt" in kleuren voldeed zeer. Eindelijk is het weer weer best en zitten we buiten. Na ampele verkennings ritten, slaagde het bestuur een onvervalste nederzetting te ontdekken, waar nog geen vernieuwings-begeerten op waren toegepast. Een boerderij - als een droom. De boer die daar op; zit (zoals dat in vakjargon heet), had geen bezwaren zodoende streek de club er op neer als een troep mussen. Er is daar voor elke schilder stof voldoende om zich een jaar lang kromme vingers te penselen, dus diegenen onder ons die twijfelden, kunnen we geruststellen. Het ruikt er naar jasmijn en naar mest, dus kies wat je het meest aantrekt en U tot inspiratie brengt. Er is water. (Om te schilderen). Schuren, stallen en hooibergen, tevens een prachtige malerij; zoals „Gerard Dou er nooit één gezien heeft. Er zijn bomen in vele variaties, kortom een eldorado. Fiets of bus naar Kethel, vlak bij de v.m. Halve-Maan over de spoorlijn 2de weg links is het. Die nog niet kwamen hebben een razemde spijt die vorige Zaterdagen voor niets geleefd te hebben. Dat zullen ze bemerken, als ze alle onbelangrijke prulleboel opzij gooien en komen schilderen in Gods vrije land, dat wij (Beati) ontdekten. P. J. M. 80 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 18