KIJKJE OVER BUURMAN'* SCHUTTING Een artikel „Ongevallenwet" bij Gusto verhaalt van een man die zich op de duim sloeg, naar de dokter ging, zijn werk verzuimde en Vrijdags geen loon, maar ook geen ziekengeld kreeg, omdat de verantwoordelijke instantie er anders over dacht dan de man zelf en de dokter niets gezegd had van thuisblijven. Iedereen was, naar wij aannemen, volko men te goeder trouw, maar de portemonnaie van moeder de vrouw bleef leeg. Kijk, dachten wij zo, daar heb je het weer. Zo vaak heb je als klein mannetje, als enkeling, je belangen toevertrouwd aan een grote organisatie, om het even of dat een voetbalbond is of een uitvoerend orgaan van een sociale verzekering. En als je in de penarie zit, blijkt dat jij en honderd duizend andere kleine mannetjes gebonden bent aan allerlei voorschriften en regelingen waarvan je de draagwijdte nauwelijks kunt overzien. Vooral ook omdat ze gesteld zijn in een ingewikkelde ambtelijke taal waaruit vrijwel niemand wijs kan worden. Binnenkort gaat de mens in formulieren gekleed van de wieg tot het graf Een waar volksfeest was de slot-contactavond van De Klop's personeels vereniging. Onder gezellige muziektonen werd met vuur gespeeld. Er werd koffie geserveerd zodat kon worden begonnen met sjoelen. (Daar gebrui ken ze in Sliedrecht zeker schoteltjes voor?) De spelers hadden gekleurde gezichten; bij het tafeltennis werden de gekste capriolen gemaakt en ver schillende jasjes belandden dan ook op stoel. Goede geest in de onderneming, is het onderwerp van een artikel bij J. 6 K. Een artikel dat onze (zo uiterst schaarse) instemming kan weg- draq-en. Geen goede geest door pappen en nathouden, of opzitten en pootjes geven, maar goede geest door het uitwisselen van meningen, hef tige meningen mijnentwegen en dan leren eikaars mening en elkaar om die mening te respecteren. L.S.Z. wijdt enige aandacht aan het „porren", de term die bij hen ge bruikt wordt om achterstallige leveranciers tot spoed aan te zetten bij het doen van hun levering. Die leveranciers zijn „ook maar mensen schrijft de redactie erbij. Gelukkig maar dat dit nu eens voor allemaal wordt vastgesteld. Bij Verschure jubileerde de ketelmaker G„ een populaire figuur onder zijn collega's dat merkten wij wel aan de woord-en van waardering. Schril stak daartegen af de Heer J. die deze gelegenheid aangreep om zijn afkeer van ketelmakers tot uitdrukking te brengen. Ach misschien jubi leert de heer J. binnenkort ook (weer?) en wie weet komt dan de heer G. aan het woord. Een interessant probleem stelt ons Conrad-Stork waar zekere heer B. een scheerapparaat kreeg vergezeld van de wens, dat hij daarmee nog vele kilometers baardhaar zal kunnen afmaaien. Nu gaan wij rekenen. Schat tende dat éénmaal scheren oplevert 500 baardharen maal 1/5 mm is 10 cm baardhaar, dan komen wij tot 10.000 maal scheren voor èèn kilometer. Dat is al meer dan voldoende voor heer B. zelf. Daar de wens luidde, vele kilometers, zal hr. B. dagelijks vele baarden moeten gaan scheren. A raison van 6 minuten per baard, worden dat ti-en kerels per uur. Tien uur per dag. Een vriendelijke wens, Conrad-Stork. 72

Het Zeskant | 1954 | | pagina 24