ONTSLAG Het was dan ook niet te verwonderen, dat op de avond van 12 Mei de cantine vol belangstellenden was om de huldiging van de jubilaris mee te maken. Hij werd hier toegesproken door de Heren van Wieringen, Onderdelinden, v. d. Schee, Wink en Hellemons, die hun woorden van, waardering verge zeld deden gaan van geschenken. Mevr. Meijers had een dubbele bloemen hulde in ontvangst te nemen. Memoreren we nog, dat hiervoor nog een huldiging plaats vond in een bijzondere kernvergadering. Hier werd de jubilaris toegesproken door de Heer Boomert, die hem tevens een boekwerk namens de kern schonk. Verder volgden nog toespraken door de Heren v. d. Wal, voorzitter beambten- en bazenkern, Verboom, namens de kern Slikkerveer, en Hellemons. Op 13 Mei volgde de ontvangst en huldiging door de Directie. Mr H. Smulders sprak hier de jubilaris toe en schonk hem een gouden armband horloge en de gebruikelijke enveloppe. Hij spelde hem ook het Gusto- insigne voor 25 jaar trouwe dienst op. Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel voerde Mr Hovingh het woord en bood hem het Vererend Getuigschrift van de Maatschappij met de daarbij behorende legmedaille aan. Het woord „ontslag" staat hier zo grimmig boven, maar het is niet zo kwaad bedoeld. De volgende regels zijn bestemd voor hen, die de Werf Gusto verlaten, om welke reden, ook. Laten we hopen, dat het is om hun positie te kunnen verbeteren. Bij het verlenen van ontslag wordt natuurlijk de Afd. Personeel ingescha keld en van deze afdeling ontvangen de betrokkenen hun getuigschrift. En dan stappen ze voor de laatste maal de poort uit! Ho, vriend! Je vergeet wat! Je vergeet, dat je rentekaart en eventueel je kinderbijslaglijst nog bij de Sociale Afdeling zijn. Zou je die papieren nog mee willen nemen? Ze liggen voor je klaar, als je tenminste een paar dagen voor je vertrek daarvan mededeling hebt gedaan aan de Sociale Afdeling (0) 71

Het Zeskant | 1954 | | pagina 9