MET l>E CAMERA OXDEH WATER De avond van Tropica vond plaats op 10 Juni Jl. Als spreker trad de heer P. Windmeyer op. Op prettige wijze lichtte hij de lichtbeelden en films, die hij liet zien toe. Hij vertelde van de moeilijkhden, welke werden ondervonden bij het fotograferen onder water en van de grote inspanning, welke men zich moest getroosten om deze moeilijkheden te overwinnen. Het resultaat van zijn werk is schitterend te noemen. We hebben genoten van de „beeldjes" van lichtbeelden en niet minder van de film, die in Indonesië werd opgenomen. Wonderlijke zeegewassen en dieren verschenen op het doek. Men zou web haast kunnen zeggen: een sprookje onder water. De Afdeling Tropica van de P.V. kan met genoegen op deze avond terugzien. De feestavond met het gezelschap van Willy Vervoort is weer achter de rug en we moeten zeggen, dat alhoewel de uitvoering zelf prima was de dagen vóór de uitvoering voor de bestuursleden, en speciaal voor de Voorzitter niet de prettigste zijn geweest. We hebben n.l. verschillende leden moeten teleurstellen en we hebben tal van aanvragen om introductie-kaarten moeten schrappen. Er zijn leden, die heel boos zijn geworden, omdat zij geen kaarten meer konden krijgen, maar zij vergaten, dat zij hun aanvragen inzonden na de in de circulaire genoemde uiterste termijn. Er zijn leden, die heel boos zijn geworden, dat zij in plaats van de aan gevraagde vier introductiekaarten er maar twee kregen, maar zij vergeten, dat die kaarten slechts worden verstrekt voor zover de beschikbare plaat ruimte in de zaal zulks toelaat en dat de aanvragen van de eigen leden, die hun kaarten tijdig aanvroegen, vóórgaan. De gang van zaken is deze, dat op alle aanvragen, die tijdig binnenkomen, twee gratis kaarten worden verstrekt. Zijn er dan nog plaatsen over, dan worden die uitgegeven aan introducé's. Zijn alle beschikbare kaarten op deze wijze uitgegeven, dan bestaat er geen mogelijkheid meer om leden, die hun aanvragen te laat indienen, aan kaarten te helpen. Het wachten is dan op hen, die door onvoorziene omstandigheden van de ontvangen kaarten geen gebruik kunnen maken en de kaarten terugzenden. Op deze wijze hebben we ook voor de avond van 5 Juni j.l. nog enkele leden kun nen helpen. Wat heeft dit alles nu te maken met het opschrift „Geruchten" boven dit stukje? Niets en toch ook wel iets. Ons Bestuur zijn n.l. geruchten ter ore gekomen, dat de kaarten voor de avond van Willy Vervoort te koop werden aangeboden! Deze geruchten, waarvan we de waarheid niet heb- 90 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 16