„BEATI" ben kunnen vaststellen, hebben ons pijnlijk getroffen. Op de kaarten staat het verzoek vermeld om terugzending, indien de aanvrager er geen gebruik van kan maken. Geeft men aan dat verzoek geen gehoor en gaat men de kaarten verkopen, dan maakt men willens en wetens onze Personeelver- eniging kapot, want dan worden de avonden, die we geven niet langer avonden voor het personeel, maar avonden, waar Jan, Piet en Klaas zo maar naar binnen kunnen lopen, indien ze maar een paar centen voor een kaart overhebben. Dan gaat de sfeer verloren. We doen een beroep op al onze leden, aan het verkopen van de leden- kaarten niet mede te werken. En ons Bestuur behoudt zich het recht voor, aan niet-leden, die in het bezit zijn van leden-kaarten, de toegang tot de avonden te weigeren. Maar we hopen, dat deze laatste maatregel niet nodig zal zijn. Het Bestuur. Zon! is de roep die onze leden 's Zaterdags slaken. Zon en warmte. Ook dit jaar krijgen we daarvan niet te veel. We moeten er echter tevreden mee zijn. Toch zijn er nog enkelen, die zonder gulden schijn en blakende hitte de weg naar Kethel niet opwillen. Aan deze leden dan een vermaan toch eens te durven dit zachte winter zomertje te trot seren. Het valt verbazend mee. Denk eraan: onze tentoonstelling komt in, 't zicht en dan moet jullie veelzijdigheid goed tot zijn recht komen. Het moe ten niet enkel stillevens zijn waarnaar de belang stellenden behoeven te kijken. Komende week gaat het bestuur de tentoonstelling in elkaar draaien. Wie niet komt werken is niet van de partij. Dat weten jullie allen van de jaarvergadering. En het bestuur is vastbesloten dit agendapunt stipt na te leven. Ook zijn er plannen geopperd om onze traditionele vacantietrip dit jaar op Maandag, 2 Augustus, te houden en naar Huize ter Donck in, Bolnes te gaan om daar, net als vorig jaar, een volle dag in de bossen en het park van de Jonker rond te hangen en verf te versmeren. We hopen hiervoor toestemming te verkrijgen en hoorden graag van onze leden hierover hun mening. Laat ons hopen dat die dag even mooi zal zijn als in 1953. Dan is althans voor 1 dag de zomer gered. Rest ons nog allen een prettige vacantie toe te wensen. Niet alleen onze leden, maer alle Gustorianen van hoog tot laag. En voor onze leden een aansporing tot het plegen van veel teken- en schilderwerk in die vrije, luie, kalmerende dagen. Wij verwachten uw werk met veel nieuwsgierigheid en hopen veel te mogen zien als we straks botje bij botje op de tentoonstelling kwakken. P. J. M. (0) 91

Het Zeskant | 1954 | | pagina 17