GOEDE SPORT STAALT G. S. S. - Veteranen Scheidsrechters 't Is jammer, dat er geen muziek op het veld was. Ware dat wél het geval geweest, dan zouden de Gusto-veteranen het veld opgemarcheerd zijn onder de tonen van Speenhof's onvergetelijke lied ,,Daar heb je de schut ters, daar komen ze an." Het is gebruikelijk, dat het radioverslag van elke grote wedstrijd voor afgegaan wordt door een voorbeschouwing. En aangezien deze wedstrijd zeker niet op een lager peil stond, dan we de laatste jaren van het Neder lands elftal gewend zijn, acht Uw verslaggever het alleszins gemotiveerd, ook thans met een voorbeschouwing te beginnen. We geven dan allereerst de opstelling: Doel: van, Dijk; achter: de Ridder en Tuyl; midden: Koopmanschap, de Ruiter en de Regt; voor: Overweg, Koenderman, Bosdijk, Romeijn en J. Bijloo. Het heeft de Keuzecommissie heel wat hoofdbrekens gekost een homogene ploeg samen te stellen. Zij is hierbij uitgegaan van het standpunt van het zuiver amateurisme. Geruchten, als zouden de veteranen ieder honderd pop voor de wedstrijd hebben ontvangen, zijn niet anders dan vuige laster en roddel. Tot geruststelling van de Gustoaanhangers, kunnen we mededelen, dat alle officials van de K.N.V.B. ter controle aanwezig waren. Vanaf het dak van de overdekte tribune hebben we een schitterend over zicht. Het veld ziet er keurig onderhouden uit. Rondom wapperen de vlag gen van Schiedam en Kethel. In het midden van de eretribune hangt een groot wapenschild met het Schiedamse wapen, waarin voor dit maal de leeuw (die de volgende week pas komt) is vervangen door een jenever kruik als plaatselijk symbool. En daar, dames en heren, komen de elftallen in het veld. Aangezien het een wedstrijd wordt tussen de Gusto-veteranen en de scheidsrechters, is de leiding opgedragen aan 'n super-scheidsrechter, n.l. de beheerder van de cantine. De elftallen, d.w.z. het veteranen-elftal en het scheidsrechtsr-negental, zijn opgesteld; het gejuich van het publiek is verstomd en daar klinkt het fluit signaal. De grote strijd is begonnen! De veteranen trappen af en beginnen het terrein te verkennen. Dan volgt een aanval van de scheidsrechters, die we in dit verslag niet met S.R. zullen aanduiden, omdat dat zoveel op „Stads-Reiniging" lijkt. Ook zullen we de lust bedwingen, onze veteranen met „Vet" aan te duiden, alhoewel er een paar behoorlijke vette bij waren. Deze 40+-portie van Bosdijk en de Ridder wordt echter geneutraliseerd door de afdeling „magere kaas", de slanke Bijloo en de Regt. Maar laten we bedenken, dat we niet bezig zijn een „schoonheidskoning" te kiezen en dus terugkeren naar de wedstrijd. De veteranen veroveren het middenveld en dan gaat het voorwaarts. Een goede pas naar Overweg. Red. H. L. van Holten, Hargisingel 19, Schiedam. Secr. A. Schot, Doggerstraat 27c, Rotterdam W. 92 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 18