Die kan er wel mee overweg; hij geeft een afgemeten voorzet, die door Bosdijk zonder bedenken wordt ingeschoten (1-0). Na de aftrap komen de scheidsrechters weer aan bod, doch de aanval wordt door de Ruiter onderbroken. De bal komt bij Bijloo, die er snel mee langs de lijn gaat. Het publiek raakt in extase, het waant zich weer in de Middeleeuwen en roept „Bijlo!" Een schot; een trap van een scheidrechter (tegen de bal); corner. Dames en heren, dit is de eerste corner in deze wedstrijd, die nu genomen wordt en goed genomen, maar evengoed weggewerkt. Dan wordt er even gestopt. Niet voor een geblesseerde speler, maar voor de bal, die in het slootje ligt. Plotseling dringen nu de scheidrechters naar voren, doch deze fraai opge zette aanval eindigt met een tam schot, waarmede doelman van Dijk (waarover straks meer) geen moeite heeft. Even later ontsnappen de veteranen aan een groot gevaar als een der scheidsrechters 25 meter naast het doel trapt. De bal zweeft op het middenveld en een aanval van de veteranen eindigt met een ingooi, dicht bij het scheidsrechtersdoel. En dan, razend snel, weer een aanval en voordat Bosdijk er zelf erg in heeft, heeft hij het tweede doelpunt gescoord (2-0). De veteranen hebben nu een duidelijke veldmeerderheid, maar de aanval len lopen telkens weer op niets uit. Toch zit er nog een doelpunt in de lucht. Dat blijkt wel uit het feit, dat de bal steeds weer hoog over het scheidsrechtersdoel gaat. Maar dan gebeurt het: een snelle aanval, een korte pass, Romeijn snelt toe en het is 3-0. Even komen de scheidsrechters nog aan de beurt met een aanval, die niets oplevert. Kort voor de rust noteren we nog een dot (van een kans, wel te verstaan), die door Romeijn met een vuurpeil om zeep wordt gebracht. En dan fluit de superscheidsrechter voor het einde van de eerste speelhelft. Nu blijkt pas, wat met mentale training (patent K.N.V.B.) en met een prima lichaamsconditie kan worden bereikt. De spelers weten niet van rusten; ze wandelen rustig het veld over en dan maar weer beginnen! Het kan natuurlijk ook zijn, dat de heren maar tot 9 uur avondpermissie had den en dus een beetje moesten opschieten. Na de rust is het scheidsrechtersnegental aangegroeid tot een tiental; ze worden in de tweede helft n.l. voorzien van de hulp van Bob Heijmans. Wartena, die ook mee had willen helpen, moest daarvan afzien, omdat hij niet op zulk een grote voet leeft, als waarop de hem aangeboden voetbal schoenen berekend Waren. Na de rust zien we eerst een aanval van de scheidsrechters. De Ruiter houdt echter „opruiming", hoewel dit eigenlijk meer in de lijn van de ver koop van de „Inkoop" ligt. En wat de Ruiter niet kan verwerken, wordt door Daan Tuyl heel rustig overgenomen. Rustig en kalm: weg met die knikker! Maar de scheidsrechters blijven aanvallen. Of dit de goede in vloed van, Bob Heijmans is, weten we niet. We constateren alleen het feit. Nu volgt een veteranenaanval. De backs staan ver opgedrongen en keeper Van Dijk maakt een wandelingetje over het veld. Dit zal hem echter nood lottig worden. Als de scheidsrechters plotseling doorbreken, vangt hij de bal prachtig op. De superscheidsrechter gaat er echter niet mee accoord, dat de keeper buiten zijn strafschopgebied de bal met de handen speelt en geeft een vrije schop wegens hands. De scheidsrechters benutten deze kans zeer snel en voordat van Dijk in zijn doel was teruggekeerd ('t was ook een hele wandeling!), lag de bal al in het net (3-1). De veteranen nemen dat niet! Dat eist wraak! Gebeurt ook. Een voorzet, een goed gericht schot van Bijloo juist onder de lat en het is 41. (0) 93

Het Zeskant | 1954 | | pagina 19