EEN REIS NAAR KARACHI, PAKISTAN t ware door deze methode gebroken wordt in stukken, die daarna door een zware emmerbaggermolen of grijperkraan opgebaggerd worden Er is een locomotief-type stoomketel aan boord van het ponton, welke ketel de stoom levert voor de diverse deklieren. Deze ketel wordt met hout of inlandse kolen gestookt. De eigenlijke stalen valpaal is enigszins stroomlijnvormig en voorzien van een chroomnikkel-stalen verwisselbare punt, teneinde de hardste rotsbo dem te kunnen bewerken. De valpaal beweegt zich in een zgn. geleidekoker, welke door een afzon derlijke stoomlier wordt bediend en waardoor verhinderd wordt, dat de valpaal bij het plotselinge neerkomen op de bodem, te veel zal slingeren. Wij hopen en verwachten dat dit speciale werktuig weer de goede naam van de I.H.C. zal bevestigen. P C. A. (Gusto) Hr. Bloemendaal van Verschure is deze winter naar Pakistan geweest. De indrukken bij deze reis zijn vete en zo uiteenlopend van aard, dat hij meende er het beste een soort reisverhaal van te kunnen maken en het technische gedeëlte, n.t. het verblijf op de „Aminul-Bahr" (CO. 190), maar even aan te halen. Een reis naar dit land dat vóór 30 jaren uitsluitend per boot te bereiken was, vergt nu iets minder dan een etmaal, zelfs als men rekening houdt met het tijdsverschil van plm. 3]/2 uur, d.w.z. verlies gaande van West naar Oost; winst van Oost naar West. Zo vertrokken wij op Zondagavond 20.30 uur precies per K.L.M. van Schiphol en via Züruch Beiroet Bagdad, landden wij Maandagavond 19.30 uur op het vliegveld in Karachi, dus 23 uur later plaatselijke tijd. Het eerste deel van de reis was weinig interessant, daar alles donker en er bovendien een zware bewolking was. Boven Zwitserland werd dit beter en bij helder maanlicht werd op het vliegveld van Zurich geland. Een waarschuwing van de steward dat er strenge vorst heerste, deed ieder naar das en jas grijpen, doch eenmaal buiten gingen jassen en dassen los. Zo prettig deed zelfs deze vrij strenge vorst zonder wind ons aan. Van Zürich naar Beiroet, dus bijna over de gehele lengte van Italië, is niets te vermelden Er werd op een hoogte van plm. 5000 meter gevlogen, dus boven de wolken. In de ochtend werd geland in Beiroet, een gezellig klein vliegveld met weinig comfort. Van Beiroet ^Bagdad en BagdadKarachi is slechts te vertellen, dat alles bene den vaalbruin-rood is met kleine heuvels en hier en daar wat rechte wegen rond of bij de olie-installaties of langs kilometerslange pijp leidingen. Pakistan bestaat uit 2 delen, West en Oost, gescheiden Stadsgezicht in Karachi 80

Het Zeskant | 1954 | | pagina 24