moest bij de nieuwe kademuur, weike voor de marine gebouwd is plm. 2.000.000 cub/feet zand vóór de kade weggezogen en opgespoten worden in een bassin dat voorheen jachthaven was. Dit zand was heel goed verwerkbaar en concen traties van 25 tot 30% werden daar aan de sproeipijp gemeten. Jammer was dat door lekkage van de wal rond het stort en het vrij grote verschil tussen hoog en laag water slechts zelden een volle dag gezogen kon worden. Na een verblijf van bijna 4 weken vertrok ik op Zaterdagavond uit Karachi, vooraf met een gedeelte van de Hollandse bemanning nog vlug op het vliegveld, men spreekt ook dan van „op de valreep", een drankje (levensgevaarlijk duur) genomen en daar zat ik weer op mijn klapstoel. Trof een oude vriend, welke ik sinds 194Ü niet meer ontmoet had en die uit Indonesië kwam, zodat de nacht „vliegende" omvloog. Zondagmorgen, omstreeks 3 uur plaatselijke tijd, landden wij in Cairo. Na een rust van 1Y2 uur, waarbij gelegenheid tot baden en ontbijt gege ven werd, stegen wij weer op naar Dusseldorf. Toen is er wat misgegaan met de maaltijden. De zaak zit zo. Vóór in het vliegtuig hangen twee klokken. Een geeft Greenwich-tijd aan en daaraan verandert men niets. De tweede klok stelt men direct na het opstijgen op de plaatselijke tijd van het vliegveld waar men de eerstvolgende landing zal uitvoeren. Er werd nu van Oost naar West gevlogen. Vertrek Cairo plaatselijke tijd 4.30 uur; ontbijt Cairo plaatselijke tijd 3.30 uur. Direct na het opstijgen werd de klok verzet naar 3.30 uur omdat dit plaatselijke tijd Dusseldorf was. Na \Yi uur werd weer ontbijt geserveerd, dat was dus 5 uur 's mor gens Dusseldorf tijd. Dit herhaalde zich om 9 uur 's morgens, zodat op deze Zondag maar 3 keer ontbijt werd geserveerd. Men wist niet meer waar men aan toe was. Vanaf Cairo over Alexandrië (de pyramiden mochten niet overvlogen worden) Kreta, Bari, Italië naar Dusseldorf. Een prachtig gezicht op de besneeuwde alpentoppen, welke door de witte wolkenvelden heen staken en een ieder was angstig voor de kou, die ons volgens de berichten nog in Holland zou wachten. In Dusseldorf waar op het vliegveld een lente- temperatuur heerste met veel zon en windstilte, waren wij plm. 1 uur op de reistijd vóór. Volgens Mr. Viruly, die ons vanaf Cairo vloog, zouden wij maar wat langer in Dusseldorf blijven en de rest wat langzamer draaien, want om nu zo erg veel vroeger aan te komen dan het tijd schema aangeeft, komt met de „standing" van de K.L.M. niet overeen. (Wie van de heren van de plan-bureaux bij de I.H.C.-bedrijven zou niet graag wat op zijn planning vóór zijn?). Maar plotseling was er erge haast bij, want volgens de berichten bestond er kans dat Schiphol door nevel „dicht zou vallen" (vlieger-bargoens)We moesten dus vlug instappen en de piloot deed de motoren op het hoogste toerental draaien. Voordat iemand van de passagiers het besefte, waren wij boven het IJsselmeer, dat eigenlijk ontdekt werd, doordat er zoveel sneeuw op lag. Toen was het vlug gebeurd en om 15.00 uur waren wij geland. Bloemendaal. (Verschure) Overzicht van het werk

Het Zeskant | 1954 | | pagina 27