llpirancja TEWATERLATING wordt. Deze ontwikkeling blijft voortduren; vooral Duitsland en Japan zijn weer sterk opgekomen. Door zo snel, voordelig en goed mogelijk onze orders af te werken, zullen wij aan die concurrentie het hoofd kunnen blij ven bieden. Werkt daaraan allen mee! In de komende nummers van „Het Zeskant" zullen wij U meer vertellen over deze nieuwe orders. Op Dinsdag 30 Juni n.m. is de C.O. 280, een kustwachtschip voor de Braziliaanse Marine, van de werf van LSZ tewater gelaten. Een groot aantal Braziliaanse en andere gasten was daarvoor naar de werf geko men; immers LSZ heeft namens de I.H.C. Holland de leiding voor de bouw van tien dezer schepen, welke door tussenkomst van de Nederland- sche Scheepsbouw Export Centrale (Nesec) op negen Nederlandse wer ven gebouwd worden. Mevr. Rego Monteiro, de echtgenote van, de chef der Braziliaanse Marine Commissie in Nederland verrichtte de naamgeving met kracht, en het schip gleed sierlijk te water, zonder ongelukken dank zij de heer Bouman. Ter receptie hield de heer Leo Smit een korte toespraak waarin hij op drachtgevers en de Commissie, Nesec, Veritas, eigen medewerkers, de leveranciers en alle andere betrokkenen bedankte voor al hun arbeid, en waarbij hij aan Mevr. Monteiro een aandenken aanbood. Vervolgens sprak de heer De Bruyn van de Nesec in gelijke zin, daarbij er op wijzend dat de goede verhouding van Nesec tot LSZ a's leidende werf zeer gewaar deerd werd. Ten slotte antwoordde de heer Rego Monteiro, die nu onge veer een jaar op de Nederlandse werven komt. Een reeks vriendelijkheden zowel aan de directie, als aan de arbeiders en vooral aan de heren van LSZ's projectenbureau en bedrijfsleiding gaven de indruk dat de Brazi lianen zeer tevreden zijn, ondanks de punten van verschil die zich bij deze grote opdracht wel eens voordoen. De C.O. 280 heeft de volgende hoofdafmetingen: 51,44 x 9,55 x 4,60 m. De beide 6-cylinder Sulzer motoren, elk van 1080 pk zijn reeds op de werf aange komen. Wij hopen op de proeftocht van dit belangrijke schip in ons orgaan terug te komen. J. K. (LSZ)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 4