^ie eenó door een andere bril Naar aanleiding van de tentoonstelling, welke enige maanden geleden door de C.O.P. (Contactgroep Opvoering Productiviteit) in Rotterdam werd gehouden, schreven wij in dit blad hierover. Opvoering der productiviteit in een bedrijf wil helemaal niet zeggen: har der werken. Neen, het gaat er bij de C.O.P. om de gedachte ingang te doen vinden, dat bij het werken de hersens moeten worden gebruikt om het werk zodanig uit te voeren, dat alles wat vertraging en stagnatie kan opleveren en dus de productiviteit remmen, wordt opgeheven, althans tot een minimum wordt teruggebracht. Waarom de C.O.P. dit propageert? Omdat zij zo graag zou willen, dat het U en ons allemaal beter zal gaan; dat er meer, goedkoper en beter wordt geproduceerd. Om meer, goedkoper en beter te consumeren. Het gaat om het samenspel der Grote Vier, zoals de C.O.P. dit uitdrukt, nl. Mensen, Minuten, Materialen en Machines. Slechts een samenspel van deze M's leidt tot productief werken. De be langrijkste M van de vier, de Mens, moet op goede voet staan met de drie andere; zijn, Machine, zijn Materiaal en zijn Minuten. U moet weten hoe met deze drie M's om te springen om er precies dat uit te halen wat er in zit. Alleen een goed samengaan van de 4 M's leidt immers tot grotere productiviteit. Wat zegt U? Is op Uw bedrijf en op Uw afdeling alles behoorlijk gere geld? Wordt bij U al op de productiviteit gelet? Weet U het zeker? Zie eens door een andere bril! En met die denkbeeldige productiviteitsbrii op zult U bemerken dat U nog heel wat doen kunt, waar U niet zo gauw aan had gedacht. Om dit alles duidelijker te maken, zullen wij in dit en in het volgende Zeskant een productiviteitspuzzle opnemen. Puzzles uit de practijk. Pro- (0) 81

Het Zeskant | 1954 | | pagina 7