P. J. J. S. UÏT ONS MSDDEN Fragmenten van ingebeitelde teksten lichten een tip op van de sluier, die het verleden van deze stenen omhult. Gedenkstenen die herinneren aan momenten van vreugde of onpeil baar leed. Starre getuigen der vergankelijkheid aller dingen in ons zo nietige bestaan Dan dook het gerucht op, eerst aarzelend, ongeloofwaardig, doch weldra met volle zekerheid: de gieterij, het meest spectaculaire deel van ons bedrijf, zou gedoemd zijn, te verdwijnen om daar een nieuwe twijg te planten. Betreden we nu de grote hal, dan is het daar stil geworden. Stuk voor stuk zijn de Jcu/zstenaars va/7 het wearmzaad verdweoea, naar eJders, aadeeea kunnen zich moeilijk los maken en worden omgeschoold De stroom vloeibaar ijzer wordt gestopt. Dit gebeuren geeft ons een zekere beklemming en we kunnen alleen de hoop uitspreken, dat er juist gezien is en de twijg zal groeien tot een afdeling het bedrijf waardig. In dienst getreden op: 8.6.54 C. v. Es, transporteur S.B.; 14.6.54 P. C. Blokdijk, el. lasser. Terug uit militaire dienst op: 23.6.54 C. de Bie, aank. metaaldraaier. Geboren op: 32.6.54 Barbara, dochter van C. Bakker en J. J. Vahl; 23.6.54 Cornelia, dochter van Zwep en T. A. Mets; 25.6.54 Suzanna Gezina, dochter van W. C. Maas en M. Verwys; 26.6.54 Carolina Maria Adolfina, dochter van A. H. Riemers en C. H. E. M. de Raay; 3.7.54 Carolina, dochter van M. P. Offermans en C. v. Dijk; 4.7.54 Johannes Maria, zoon van G. Bosman en L. C. Laanen. (0) 101

Het Zeskant | 1954 | | pagina 11