^lOelteruóten Dit is de titel van het toneelspel, dat „Het Rotterdams Toneel" op Vrijdag 29 October j.l. voor de genodigden en leden der P.V. in „Odeon" opvoerde. En in tegenstelling met deze titel hebben de toeschouwers geen gelegenheid gekregen in slaap te vallen, want dit spel vol humor en geestige woorden wisselingen hield iedereen klaar wakker, afgezien misschien van diegenen voor wie het gesprokene wegens de slechte accoustiek onverstaanbaar was. Maar daarover straks. Het op zichzelf eenvoudige gegeven een gepensioneerd ambtenaarsgezin, dat buiten ging wonen en daar een ware invasie meemaakt van liefhebben de kinderen met aanhang die allen in het (veel te kleine) ouderlijk huis willen logeren werd door dit gezelschap uitstekend uitgebuit en met vaart voor het voetlicht gebracht. De vaak zeer rake typeringen ontlokten de zaal gulle lacht-salvo's en vooral de nacht-scène was er een met koddige situaties. Zonder de andere spelers te kort te willen doen, mag het knappe spel van vader en moeder Hapgood (Wim v. d. Brink en Sarah Heyblom) worden geroemd. Vooral de huisvaders zullen zichzelf op bepaalde momenten heb ben herkend Een zeer gave vertolking gaf ook Ton Lensink te zien in de moeilijke rol van Sproetkop. Het moment bijvoorbeeld, waarbij hij zijn vrouw het mislukken van zijn sportzaak bekent, was een hoogtepunt. En nu de zaal. Tja, wat moeten we daarmee? Zoals U bekend is dit het zoveelste experiment op zalengebied en we moeten helaas constateren, dat ook nu geen bevredigende oplossing is bereikt. Het spijt ons dan ook zeer dat verschillende bezoekers zich ten einde raad reeds voor het einde der voorstelling huiswaarts hebben begeven. Het be stuur overweegt dan ook maatregelen, die verbeteringen in deze moeilijke situatie kunnen brengen. En nu nog even over het slot. Reeds eerder hebben wij er op moeten wijzen, dat het voor een gezelschap dat op de planken staat, zeer pijnlijk is te zien hoe een deel der toeschouwers een soort sprint inzet naar de garderobe, in plaats van de alleszins verdiende hulde te brengen. We hopen van harte dat ook hierin verbetering komt. Welterusten! Wie onaangename karweitjes uitstelt, is als een kind, dat eerst het suiker klontje opsnoept en dan tegen de levertraan opziet. 144 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 18