Tewaterlating „Chernjaklnivsk" HARTJESDAG CO. 260 Op 12 October j.l. werd van één der hellingen van J K. Smit's Scheeps werven N.V. te Kinderdijk met goed gevolg te water gelaten het viskoel- schip „Chernjakhovsk", de derde van de serie van vijf koelschepen, welke de I.H.C. Holland in opdracht heeft voor rekening van de V/O „Sudo- import" te Moscou. Voor de technische beschijving mogen wij volstaan U te verwijzen naar het nummer van October j.l. van „Het Zeskant", waarin de tewaterlatingen van de beide eerste koelschepen zijn beschreven. De doopplechtigheid werd verricht door Mevrouw Barulina, echtgenote van de Chargé d'Affaires voor de U.S.S.R. in Nederland, in aanwezigheid van tal van Russische gasten en vertegenwoordigers van de I.H.C. Na afloop van de plechtigheid vond in het Volksgebouw van J. K. Smit een bijeenkomst plaats, waarbij de heer Ir W. v. Beelen, Directeur van J. K. Smit, de Russische gasten hartelijk toesprak en aan Mevrouw Barulina een blijvende herinnering aanbood van deze tewaterlating. Mevrouw Barulina betuigde hiervoor haar vriendelijke dank. Bij velen zal de vraag rijzen waarom Hartjesdag folkloristische waarde wordt toegekend. In de kranten leest men alleen, dat er op die dag meer kattekwaad door de jeugd wordt uitgehaald dan op de andere dagen van het jaar. Hoe zit dat nu eigenlijk? Als men diverse handboeken nakijkt over volksvermaken, vindt men aan gaande Hartjesdag meerdere veronderstellingen over de oorsprong van deze „feestdag". Wel schrijven allen, dat het ontstaan van dit feest in de buurt van Haarlem te zoeken is. De „Blinkert", een hoge duintop in de 130

Het Zeskant | 1954 | | pagina 22