Even voor elf uur bevond Z.M. zich naast de heer Smit op het bordes en was alles gereed voor de tewaterla ting. Toen de Keizerlijke hand het lint losknoopte, sloeg de champagnefles naar beneden en te pletter tegen de boeg van de ..Shegnew". Weinige seconden later lag de sleepboot in zijn element. Na de tewaterlating werd door Marion den Hartog, dochtertje van Ir. den Hartog, de adjunct directeur van LSZ aan de Keizer een klein, doch fr; ai model van het schip aangeboden. Zij deed dit allerliefst en werd daarvoor eigen handig door de Keizer beloond met een gouden legpenning. Na nog een blik geworpen te hebben op het zusterschip van de „Shegnew de „Auraris", bracht de Keizer een kort bezoek aan de machinefabriek. Bij de uitgang daarvan nam hij af scheid van de directie van L.S.Z. en van de Burgemeester van Nieuw- Lekkerland. De auto's, die het werfterrein inmid dels waren opgereden, kwamen de hoge gasten ter plaatse afhalen. De Keizer stapte in, het portier klapte dicht. Nagewuifd door de aanwezigen, schoven de auto's eerst langzaam maar al gauw in aanzienlijk tempo over de dijk naar de Rijksweg. In precies een uur was het bezoek, dat weken en weken van voorbereiding geëist had van tal rijke functionarissen van L.S.Z.enl.H.C. zowel als van politie, Rijksvoorlich tingsdienst en anderen, achter de rug. Wij hopen, dat Z.M. de Keizer in dit kort bestek een goed beeld heeft gekre gen van het bedrijf van L.S.Z. en daar door van de I.H.C., zodat, als Ethiopië weer schepen nodig heeft, ons weer de eer te beurt zal vallen, die te m«ien leveren. N. O. (I.H.C.).

Het Zeskant | 1954 | | pagina 5