men zegt: „Kijk, dat lóópt niet; dat zou anders moeten. Maar als je dan vraagt: „Hoe moet het dan?", dan worden de schouders opgehaald. Er zijn dus problemen, die men wél ziet, maar waarvoor men geen oplossing weet. Ook deze problemen kunnen ingezonden worden. Soms zullen zij door de bedrijfsleiding kunnen worden opgelost. Soms zal dit echter niet het geval zijn en dan kan het probleem in het Zeskant worden gepubliceerd en zo aan het gehele personeel ter oplossing worden voorgelegd. Degene, die dan de beste en bruikbaarste oplossing inzendt, zal een beloning ontvangen. Maar ook de inzender van het probleem zal op een beloning kunnen reke nen, zij het dan een geringere. Ziethier de nieuwe opzet van de oude Ideeënbus, die in het vervolg zal heten: „Ideeën- en problemenbus". REGLEMENT. 1. Ingesteld wordt een „Ideeën- en Problemencommissie". 2. Alle werknemers van de N.V. Werf Gusto v/h Fa. A. F. Smulders te Schiedam, zowel arbeiders als beambten, kunnen hun denkbeelden omtrent productieverbetering, kostenbesparing, veiligheidsverhoging enz. schriftelijk bij de onder 1 bedoelde commissie indienen (Afd. Personeelszaken 3. De Commissie beoordeelt de bruikbaarheid van de ingezonden denk beelden en opmerkingen en brengt daaromtrent rapport uit aan de Directie. Dit rapport bevat tevens een voorstel tot het al dan niet toe kennen van een beloning aan de inzender en omtrent het bedrag van de eventuele beloning. Bij het doen van de voorstellen tot het toekennen van een beloning houdt de commissie zoveel mogelijk rekening met het belang, dat het bedrijf bij het ingezonden denkbeeld heeft. Bij de beoordeling van inzendingen van beambten houdt de commissie tevens rekening met de verplichtingen, welke uit de functie van de in zender voortvloeien en met diens plaats in het bedrijf. Voor deze groep kunnen behoudens in uitzonderingsgevallen alleen ideeën, die niet tot het eigen werk van de beambte behoren, voor beloning in aan merking worden gebracht. 4. De Commissie kan omtrent ingezonden denkbeelden het advies van naar haar mening deskundige personen uit het bedrijf inwinnen. 5. De commissie kan adviseren voor ingezonden denkbeelden, die om welke reden ook niet voor verwezenlijking in aanmerking kunnen komen, een aanmoedigingspremie toe te kennen. 6. Eveneens kan de Commissie adviseren tot het toekennen van een be loning voor opmerkingen omtrent zich in het bedrijf voordoende moeilijkheden e.d., zonder dat de inzender daarbij de oplossing voor die moeilijkheden aangeeft. Indien bovenbedoelde vraagpunten niet door de bedrijfsleiding worden opgelost, kan de Commissie de gemaakte opmerking in het Zeskant publiceren en haar op deze wijze aan het personeel ter oplossing voor leggen. De Commissie zal daarna aan de Directie voorstellen aan de inzender van de beste oplossing, die voor uitvoering vatbaar is, een beloning toe te kennen. 7. De Commissie bestaat uit: 2 leden, aan te wijzen door de Directie; 150 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 12