Jj. D£ KORTE 1 lid, aan te wijzen door de Beambtenkern; 1 lid, aan te wijzen door de Fabriekskern; de chef der Afdeling Personeelszaken. Voor ieder lid wordt een plaatsvervanger aangewezen, die het lid bij ontstentenis vervangt. De Commissie vergadert in de regel eenmaal per maand. 8. De ingezonden opmerkingen en denkbeelden worden in beknopte vorm gepubliceerd in het Zeskant, onder vermelding van de naam van de inzender en de eventuele toegekende beloning. 9. Van de besluiten van de Directie staat geen beroep open. 10. De Commissie gaat regelmatig na, of de ideeën en opmerkingen, waar voor een beloning is toegekend, in het bedrijf worden toegepast en brengt daarover rapport uit aan de Directie. 11. De Directie stelt jaarlijks een extra-prijs beschikbaar ter waarde van 500,die zal worden verloot onder de inzenders van denkbeelden en opmerkingen, waarvoor een beloning is toegekend, met dien ver staande, dat voor iedere beloonde inzending één lot wordt beschikbaar gesteld. Indien een aanmoedigingspremie is toegekend, wordt deze niet aangemerkt als een beloning, waarvoor een lot beschikbaar gesteld wordt. Het beschikbaar stellen van de extra-prijs geschiedt voor de eerste maal over het jaar 1955. Op 1 November 1954, des avonds te ongeveer 11 uur, werd op de Werf alarm geslagen. De electrisch lasser L. de Korte was van een in aanbouw zijnde boorbak gevallen. Het slacht offer van dit ongeval werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht. Enkele dagen van angstige spanning volgden. De 4de November 1954 kwam het bericht, dat De Korte was overleden. De eeuwig loerende Dood had toegeslagen. Lang is De Korte niet bij de Werf Gusto in dienst geweest; hij kwam op 8 Maart 1954 en nu reeds moeten wij hem mis sen. We hebben zijn beoordelingsformulier nog eens opgezocht en daarin lezen we: Gaat in het werk op; is prettig in de om gang met anderen; zijn prestatie ligt boven het gemiddelde Wij zullen hem missen. Bij de ter aarde bestelling was de Werf vertegenwoordigd door de heer F. Smulders, de heer G. v. Wieringen en Mej. Heijnen. We nemen met weemoed afscheid van een goed arbeids- kameraad. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en zijn jonge kinderen. Mogen zij de kracht vinden, dit zo grote ver lies te dragen. De Korte, rust in vrede! (0) 151

Het Zeskant | 1954 | | pagina 13