Portugal, de tuin van Europa Maveiivereeuigiiig „BOTTERDAM" bewerken de publieke opinie. Maar de overheid zet door en dan volgt er een volkomen belegering van het huis, waarbij ten slotte de overheid onder de druk van de publieke opinie capituleert. De rolverdeling volgt hieronder: Lilian Lord, de moeder Willy Moret Henry Lord, haar man Piet Haazer Marina, haar jongste dochter Jos. Reith Ada, haar zuster Fiet Boute Joan, haar oudste dochter Thea Pols Cyril, Joan's aanbidder Hans van Velzen David, haar oudste zoon Johan J. Juray Anne, David's vrouw Dini de Bie Mr. Filch Joop van 't Hof Morris Hennessey Jan Juray Winston Ie bedrijf: Maart 1952 2e bedrijf, le tafereel: Twee weken later. 2e bedrijf, 2e tafereel: De avond van dezelfde dag. 3e bedrijf: Acht dagen later. Pauze na het tweede bedrijf. De prachtige kleurenfilm, die op 15 November j.l. in de grote zaal van Irene voor een groot aantal toeschouwers werd vertoond, verdient alleszins deze titel en werd op vaak geestige wijze toegelicht door de heer Simon de Waard. Na het welkomstwoord van onze voorzitter vertelde de spreker op boeiende wijze aan de hand van mooie lichtbeelden over dat prachtige, doch voor de meesten onzer zo weinig bekende land met zijn enorme bloemenweelde, typische klederdrachten, stierengevechten en 300 dagen zonneschijn per jaar. Een prettige en leerzame avond, die bij menigeen het verlangen deed ont waken daarheen eens met vacantie te gaan. Maar och, wie weet schijnt bij ons het volgende jaar ook wel eens de zon als we vacantie hebben. Moed houden maar toch Als getrouwe lezers van het orgaan van Uw personeelsvereniging doet U dit ongetwijfeld wegens Uw interesse met wat er zich in en om Uw bedrijf voordoet, doch zeer zeker bent U ook belangstellend ten aanzien van dat gene, wat zich buiten Uw bedrijf in Rotterdam voordoet. Het is daarom, dat wij Uw redactie verzocht hebben via dit personeelsblad Uw aandacht te mogen vragen voor de Havenvereeniging „Rotterdam Deze Havenvereeniging bedoelt de belangstelling van allen, die in onze havenstad leven en werken, op te wekken voor wat maar enigszins met de haven in verband staat: le. haar nationale en internationale betekenis: 2e. kennis van de vele soorten van goederen welke er verwerkt worden; 3e. de vraagstukken, waarvoor Gemeentebestuur en Bedrijfsinstanties ge steld zijn om aller belang zoveel mogelijk te dienen; 4e. het organiseren en stimuleren van bijzondere gebeurtenissen, zoals de jaarlijkse Oudejaarsmiddag-bijeenkomst in het stadhuis. (0) 159

Het Zeskant | 1954 | | pagina 21